Дрони DroneUA допомогають будувати мережу LTE для Vodafone

Vodafone і DroneUA проводять перший в Україні пілотний проект із застосування дронів у телекомі

2 грудня 2020 року Vodafone та DroneUА провели пресконференцію, де презентували свій пілотний проєкт, щодо обстеження теллекоммунікаційних обєктів промисловими дронами. Vodafone використовує безпілотники для планування та обстеження власної мережі. Під час пілотного проекту за участі DroneUA, що триває з березня 2020 року, компанія активно використовує шість безпілотних апаратів у всіх регіонах країни.

«З початком карантину співпав наш новий експеримент – Vodafone винайняв на роботу дронів. І ми вже бачимо результати – інформація, отримана з безпілотників, дозволяє нам якісніше та швидше планувати й обслуговувати мережу. Сьогодні ми є лідером з будівництва LTE-900 в Україні, – розповідає Євген Фрунза, технічний директор Vodafone Україна. – Темп будівництва, зумовлений ліцензійними вимогами, надзвичайно високий – щотижня ми підключаємо до швидкісного Інтернету сотні сіл. Тому ми активно шукаємо нові інструменти.  В Україні це вперше, але це не є українське ноу-хау. У світі є багато прикладів успішного використання дронів у телекомунікаціях та суміжних галузях – ми можемо їх докладно вивчати завдяки доступу до глобальної експертизи Vodafone».

Перегляньте повний запис пресконференції на Youtube DroneUA:

«Технології робототехніки зараз допомагають багатьом промисловим напрямкам, це можливість збільшити ефективність людської праці, знизити ризики, зменшити вплив людського фактору, цифровізация, як напрям, — це вже необхідність. DroneUA вдячні співпраці з Vodafone, ми бачимо першу системну роботу по впровадженню технологій дронів і робототехніки в Телеком галузі України, і це є ще одним підтверждежнням міжнародної експертизи світового лідеру телекоммунікацій. Насправді це поштовх до розвитку не тільки сфери телекомунікації — це знак і можливості для багатьох бізнесів, адже від якості зв’язку та покриття сьогодні залежать і енергетика і видобувна промисловість, і агро виробництво.» — Яковенко Валерій, співзасновник DroneUA

Промислові безпілотні рішення допомагають Vodafone у плануванні мережі. Дані з дронів допомагають точно визначати оптимальне місце, де має бути нова станція — так, щоб вона охопила більшу територію і давала якісніший сигнал. Візуальні дані з безпілотників допомагають вибрати оптимальну конфігурацію – визначити, на якій висоті треба змонтувати антени, скільки буде секторів, антени якого типу потрібні, який має бути нахил антен та азимути. Нові інструменти дозволяють витрачати менше часу на планування та робити його більш якісним. Врешті це дозволяє зробити інвестиції в мережу більш ефективними.
Також Vodafone використовує безпілотники від DroneUA для регулярних обстежень власної інфраструктури. Інженери Vodafone за допомогою дронів обстежують важкодоступні ділянки веж, для обстеження яких потрібно залучати промислових альпіністів. Це убезпечує та значно пришвидшує обстеження та у разі потреби отримані дані можна проаналізувати вже після обстеження.

DroneUA — це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки. У структурі компанії функціонують власні інженерні та виробничі підрозділи, відкритий центр з обробки даних. DroneUA — дистриб’ютор комерційних і промислових рішень провідних виробників на території Східної Європи і Кавказу.
Компанія веде свою діяльність в сферах, енергетики та нафтогазової промисловості, а також в сферах геодезії і топографії. Основними напрямками роботи DroneUA є, розробка та впровадження галузевих рішень, заснованих на технології дронів, надання послуг, з використанням БПЛА, а також обробка отриманих за допомогою дронів даних. Технології DroneUA використовуються на більш ніж 4 млн гектарів посівних площ України.
Група компаній DroneUA є ТОП 3 найбільш інноваційних підприємством в сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES. І входить до переліку ТОП 20 найбільш інноваційних підприємств України.

Vodafone – одна з найбільших світових телекомунікаційних компаній, що надає широкий спектр послуг, включаючи мобільний голосовий зв’язок, передачу даних, обмін повідомленнями, фіксований інтернет і кабельне телебачення. Оператор працює в 21 країні, має партнерські угоди з операторами 48 країн і надає послуги фіксованого широкосмугового доступу в інтернет на 17 ринках. Станом на 30 вересня 2020 року Vodafone надає послуги більше 300 мільйонам абонентів мобільного зв’язку і 27 мільйону користувачів фіксованого інтернету. Більш детальна інформація на сторінці www.vodafone.com.

Vodafone Україна – провідна українська телеком компанія, яка надає послуги швидкісного інтернету 3G і 4G. Інвестиції Vodafone в період активного будівництва мереж швидкісного інтернету в 2015 році – 3 кварталі 2020 року перевищили 28,1 млрд грн. На сьогодні мережа 4G охоплює понад 81% населення країни.

Рекордні інвестиції дозволили забезпечити технологічне лідерство і розвивати нові технологічні послуги – інтернет речей (IoT), технології та рішення для Smart City, аналітика великих даних, Mobile ID, Фінтех послуги, хмарні сервіси. В Україні послугами Vodafone користуються 19 млн клієнтів.