Форум How to Export / Як стати експортером в America House Kyiv

28 серпня 2018 в  America House відбувся форум How to Export / Як стати експортером. Подія, що зібрала понад сотню молодих українських підприємців, які починають експортувати свій бізнес на міжнародні ринки.

Організували захід: українська компанія DroneUA, за підтримки America House Kyiv, Посольства США в Україні, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції та Офісу віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Відкрили форум Тетяна Стрельченко, представниця America House Kyiv та Даглас Оніл, Заступник радника з економічних питань Посольства США в Україні.  З вітальним словом виступила та розповіла про стартові можливості для бізнесменів-початківців Оксана Семенишин, координатор програми «Open World».

Ми зібрали найуспішніші українські проекти, які змогли перетворити власне хобі у прибутковий бізнес, які з маленького стартапу перетворились у перспективних експортерів і довели що бізнес Made in Ukraine на світовому ринку – це можливо.

Геннадій Шестак, засновник компанії «UGEARS», розповів власну історію успіху. Про те, як вийти на міжнародний ринок та про досвід роботи з Disney. Основи міжнародного менеджменту, специфіка роботи з партнерами, ціноутворення та позиціювання бренду – все це змогли обговорити відвідувачі форуму зі спікером.

Валерій Яковенко, співзасновник компанії DroneUA поділився досвідом експортування «мізків», тобто наукомістких продуктів та послуг на міжнародному ринку. Нюанси роботи на зовнішньому ринку, організація та планування бізнес-схеми компанії, а також основи системи оподаткування та ризики, які чекають на підприємця-початківця – про все поговорили під час заходу.

Відвідувачі заходу також послухали Сергія Денисенка, засновника та CEO компанії «DelFast». Який розкрив питання побудови пілотного бізнес-проекту; нюанси та особливості міжнародного ринку: як обрати правильний ринок для експорту, а також проблеми та їх вирішення на початкових етапах планування та реалізації експорту. Окремо приділив увагу китайському ринку – як обраного цільового ринку для експорту.

Як створити ексклюзивний продукт, який буде мати попит і приносити прибутки на зовнішньому ринку розповів  Олександр Нестеренко, CEO компанії  ARTKB. На форумі з гостями поспілкувались на тему  підготовки конструкторської документації та виробництво функціонального прототипу, розрахунку економіки виробництва, контролю  якості та логістики.

Про досвід роботи з Apple — Олег Маленков, COO та Co-founder компанії  Concepter. Як підготуватись до роботи з краудфандинговими платформами, масштабувати бізнес на світовому ринку та що робити, аби світові ЗМІ писали про вас безкоштовно – тепер знають відвідувачі форума Форум How to Export/ як стати Експортером.

Що дізнались відвідувачі How to Export / Як стати експортером?

Тематика форума була зосереджена на бізнесі високотехнологічних галузей та сфері інновацій і технологій. Просто і зрозуміло гостям заходу пояснили як почати співпрацювати з міжнародним ринком та в різноманітних сферах, а саме:

  • Познайомились з успішними українськими підприємцями, які підкорили міжнародний ринок;
  • Дізнались як створити пілотний проект щоб заявити про себе на міжнародній арені;
  • Практичні кейси стратегії «на експорт»;
  • Ознайомились з проблеми, які виникають у експортерів-початківців;
  • Відкрили для себе лайфхаки та дізнались як застосовувати їх на практиці;
  • Дізнались як побудувати стратегію: від створення «пілота» до експорту.