Вітчизняний агросектор залишається важливою частиною української економіки, попри нестабільні умови та постійні виклики. Наразі агрогалузь демонструє значне посилення позицій на міжнародних ринках завдяки експорту із часткою 61% від загального експорту України до 170 країн та показником у 57%, що припадає на країни ЄС. Така ситуація демонструє високу виробничу спроможність та значний потенціал України у процесі майбутньої євроінтеграції вітчизняної агрогалузі, що відкриває як нові можливості, так і створює низку викликів. Саме вплив майбутнього вступу України до ЄС на аграрний бізнес став центральною тематикою XV Міжнародної конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM), яка відбулася 12 вересня 2024 року. Тож як хедлайнер ринку із впровадження роботизованих та безпілотних рішень в агрогалузь, DroneUA долучився до події.
Захід зібрав понад 400 учасників з-поміж топменеджерів провідних агрокомпаній, виробників та переробників продукції АПК, інвесторів та експертів галузі, представників ресурсних і сервісних компаній, а також інноваційних стартапів. Разом фахівці провели різносторонній аналіз актуальних тем, зокрема: українських перспектив у торгівлі з ЄС, фінансової підтримки у процесі відновлення та автоматизації АПК, подальшого стратегічного розвитку агросектору та інвестування, реформування ринку державних земель, економічних та екологічних аспектів функціонування галузі.
В межах заходу відбулися панельні дискусії та експертні презентації, що комплексно охопили ключові питання та виклики, які постають перед українським агробізнесом вже сьогодні.
Окресливши ключові тенденції ринку та українські перспективи, фахівці сходяться на думці, що у довгостроковій вигоді європеїзація українського агросектору забезпечить можливості з більшої доступності до ринків ЄС та США із залученням інвестицій та участі у європейських програмах підтримки. “До цього вітчизняна агрогалузь повинна пройти шлях трансформації, зокрема, у застосуванні лише дозволених пестицидів, покращенні добробуту тварин, врегулюванні питань ГМО та вуглецевого сліду”, — зазначив Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.
Якісна зміна ситуації та скорочення шляху до впровадження Європейських стандартів ведення сільського господарства можливі завдяки використанню інноваційних технологій та ресурсоощадних підходів у виробництві. Зокрема, інтеграція цифрових і безпілотних рішень, таких як дрони та робототехніка, допоможе оптимізувати процеси та впровадити технологію, що передбачає ощадливий і екологічний підхід до господарювання. Експертиза та досвід українського ринку агродронів значно полегшить перехід вітчизняного агросектору до жорстких вимог ЄС і забезпечать довгостроковий розвиток та сталий вплив на міжнародний ринок.
DroneUA висловлює подяку асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та агенції UCABevent за організацію масштабного заходу, що трансформує агрогалузь та висвітлює надважливі теми на шляху до нового сучасного майбутнього українського агросектору.