“Професійна спілка безпілотної журналістики” (ПСБЖ) — це неприбуткова спілка операторів дронів, що використовують БПЛА для збору інформації, обробки та публікації її у медіа, тобто ведуть журналістську діяльність. Цю організацію створили працівники DroneUA, на базі свого підприємства у 2017 році.

Інформаційна та юридична підтримка операторів БПЛА

У спілці ПСБЖ ми пропонуємо юридичну підтримку та юридичні консультації операторам БПЛА. Будемо проводити освітні тренінги, та зустрічі колег по ринку.

Оскільки наша спілка створена на базі Незалежної медіапрофспілки України (НСПУ) та Європейської федерації журналістів, ви зможете бути учасником заходів цих організацій та отримувати підтримку не лише в Україні, але й закордоном.

Що дає членство у спілці:

  • Прес картка, яка дає право акредитації ЗМІ;
  • Юридична підтримка операторам БПЛА;
  • Участь у зустрічах та заходах з ринку;
  • Медіапідтримка НМПУ;
  • Захист НМПУ та Європейської федерації журналістів.

Стати членом може кожен, хто публікується у медіа

Хоч спілка створена працівниками DroneUA, ми не обмежуємось лише захистом своїх працівників. Приєднатись до організації можуть всі охочі у сфері роботи з безпілотними технологіями! Головною умовою є наявність відкритих публікацій у медіа.

Оскільки правове регулювання БПЛА в Україні недосконале, і багатьом операторам та журналістам, що збирають інформацію для публікацій, можуть перешкоджати здійснювати роботу, запрошуємо всіх охочих долучитися до нашого об’єднання. 

Звідки виникла потреба створити спілку?

DroneUA займається впровадженням безпілотних технологій в Україні, у нашому штаті велика кількість операторів БПЛА по всій країні, що виконують різнорідні завдання зі застосуванням БПЛА. Інколи трапляються непередбачені випадки, що перешкоджають виконанню політних робіт. Щоб уникнути подібних ситуацій, ми вирішили створити для себе додатковий захист, що підтверджує правомірність нашої роботи.

Оператори дронів – теж журналісти

Відповідно до ЗУ «Про ЗМІ» (ст. 25), журналістом є творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для друкованого ЗМІ та діє на підставі трудових чи інших договірних відносин з його редакцією або займається такою діяльністю за її повноваженням. Журналістами можуть бути як штатні працівники редакції, так і фрілансери, які працюють на підставі цивільно-правового договору.

Також за цим законом журналіст може збирати інформацію будь-якими засобами, якщо це не суперечить законам України. Журналісти повинні дотримуватись Кодексу Етики.

Оскільки компанія DroneUA веде активну медіапідтримку, співпрацює з журналістами, надає свої матеріали для публікацій у різних ЗМІ, корпоративних виданнях клієнтів та самостійно створює дослідження та публікації у медіа, то наші оператори можуть бути журналістами, а наш осередок вважатися журналістським.

Вартість участі

Спілка працює по моделі членських внесків: 50 грн місяць. Виготовлення прес карти коштує 50 грн, а картка міжнародного стандарту коштує 30 євро. Всі внески та замовлення прес карти є прерогативою нашої материнської організації НМПУ.

Якщо вам цікаво дізнатись більше про формати співпраці чи ви маєте інші організаційні питання – звертайтесь до секретаря спілки — Руслани Загній zahnii@drone.ua

Нашій організації уже 5 років і за період свого існування ми напрацювали інформаційну базу, якою готові ділитись з вами. Впевнені, що разом ми будемо ще більше розвиватись та рости!

Приєднуйтесь, бо ми маємо право літати!