Причина популярності БПЛА в цій сфері – дроны дозволяють заощадити на робочій силі. За 5 днів інспекції однієї бурової установки беспилотник зможе зібрати дані, які фахівці отримують за 8 тижнів. Також дроны можуть активно застосовуватися майже на всіх стадіях нефти- і газодобування.

Геологорозвідка

Впровадження технологій БПЛА допоможе вирішити базові завдання на етапі підготовки до будівництва інфраструктури в нафтогазовій сфері. В ході розвідки дроны отримують точні дані, які потім використовують для створення 3D-моделей, ортофотопланов і карт місцевості.

Контроль здобичі і охорона

Дроны зможуть вести цілодобове спостереження за роботою установок. Моніторинг також можливий і за діями робітників і підрядників на майданчику. Беспилотники часто використовуються для охорони об’єктів. Оснащені інфрачервоними камерами, зможуть патрулювати територію вночі. За допомогою дронов інспекція зможе контролювати кількість і якість здобутої продукції.

Оцінка стану інфраструктури

За допомогою технологій БПЛА можна оптимізувати контроль за трубопроводами. Це завдання одна з самих витратних – адже для візуалізації моніторингу трас магістральних трубопроводів традиційно використовують авіа послуги. При повній інвентаризації інфраструктури дронами, замовник отримає повну інформацію про цілі сегменти добувного комплексу.

Оцінка безпеки здобичі

Беспилотники відмінно впораються із завданням пошуку ушкоджень установок і техніки, а також зможуть вчасно запобігти посилюванню ситуації. Дроны з тепловизионными і оптичними системами здатні виявити практично усі дефекти до введення установки в експлуатацію. Дані послужать основою для планування ремонтних робіт