Можливості застосування дронов для ліквідації ЧС, а також їх відвертання і усунення наслідків складно переоцінити – БПЛА ефективні в ситуації, де швидкість і оперативність особливо важливі. Вони економлять час і ресурси, можуть виконати роботу, небезпечну для людини і недоступну для іншої техніки. Пошук тих, що вижили, оцінка руйнувань, отримання оперативних даних про рятівні роботи – це лише частина завдань, які під силу вирішити дронам.

Виявлення ЧС

Використання дронов для інформування рятувальних служб дозволяє оперативно і ефективно реагувати на обстановку, скорочуючи людські втрати і збиток.

Участь в ліквідації ЧС

За допомогою БПЛА можна оперативно отримати 3d модель місцевості і об’ємну карту, необхідну для прогнозування динаміки катастрофи, а також змоделювати розвиток ЧС. Також дроны зможу знайти вогнища катастрофи або вести відеотрансляцію для координації роботи рятувальних груп.

Пошук і порятунок потерпілих

Дроны допомагають знайти людей там, куди не добратися ні рятувальним загонам, ні іншій техніці. Прикріпивши на БПЛА тепловизор, можна виявити людей в нічний час доби, під уламками, в задимленій місцевості в умовах поганої видимості.