Завдяки використанню дронов в телекомунікаційному секторі можна заощадити на розвитку наземної інфраструктури, а також на штаті співробітників. Беспилотники здатні вирішити значно більше універсальних завдань швидше чим люди. В умовах все більшого щоденного приросту Інтернет-трафіку, такий вибір буде більш ніж розумним.

Оцінка стану телевишок

Дані, отримані за допомогою дронов, використовуються для перевірки працездатності вишок, пошуку несправностей, відеоспостереження за ремонтними роботами. Це дозволить істотно скоротити час для проведення планового контролю.

Радіопланування і тестування ліній прямої видимості

Дроны допоможуть при плануванні розташування мережі вишок. Технологія допоможе виявити можливі перешкоди для якості сигналу. Отримана інформація послужить базою для визначення оптимального місця розташування і висоти антен.

Аварійні роботи

БПЛА можуть використовуватись як для пошуку ушкоджень при ЧС, так і в процесі відновлення інфраструктури телекомунікаційної мережі. В деяких випадках, дроны можуть короткочасно працювати як міні-антени. Для цього використовують так звані Flying COWs (Cell on Wings), які здатні утримуватися в повітрі, споживаючи електроенергію з наземної станції по кабелю.