З впровадженням БПЛА в процес дробычи, ефективність і продуктивність підприємства росте в рази. Деякі специфічні завдання, над якими люди працюють декілька тижнів, дрон здатний вирішити за пару днів. До того ж, деякі типи робіт в шахтах і кар’єрах представляють серйозну загрозу життя і здоров’ю людей. З беспилотником в штаті ризик можна звести до мінімуму.

Георазведка, створення карт місцевості і моделей рельєфу

Це – базовий напрям для використання дронов. На основі даних, отриманих в ході выполенния польових робіт, можна не лише створити ортофортпланы, 3d моделей і карти місцевості, але і досліджувати територію на наявність геологічних аномалій. В цьому випадку така інформація буде дуже корисна для планування подальших польових робіт по розвитку і будівництву необхідних елементів інфраструктури.

Контроль здобичі і охорона

Дрони можуть вести майже цілодобове спостереження за роботою установок. Моніторинг також може вестися і за діями робітників і підрядників на майданчику. Також вони часто використовуються для охорони об’єктів – беспилотники, оснащені інфрачервоними камерами, зможуть патрулювати територію вночі. За допомогою дронов інспекція зможе контролювати кількість і якість здобутої продукції.

Оцінка стану інфраструктури і безпеки здобичі

За допомогою дронов обстежувати кар’єри і шахти на предмет небезпеки для здобичі буде легший і швидший. Саме витрати за часом найбільш критичні, адже найчастіше роботу на об’єктах не хочуть зупиняти для проведення інспекції. Тому, беспилотники зможуть запобігти серйозним аваріям і ушкодженням. Оснащені спеціальними датчиками, вони зможуть оцінити концентрацію шкідливих речовин на виробництві, виявити причину викидів. Також дроны оцінять стан працюючої техніки, яку в деяких випадках вимкнути і перевірити не вийти, знайдуть вразливі місця у виробничому процесі.