DJI Enterprise Roadshow Ukraine: ексклюзивні приклади використання дронів

September 28, 2023
DJI Enterprise Roadshow Ukraine: ексклюзивні приклади використання дронів
   

У компанії Drone.UA вересень 2019 року розпочали з DJI Enterprise Roadshow, масштабного заходу, присвяченого темі застосування дронів у різних промислових галузях. Основною ідеєю його проведення для організаторів була можливість поділитись практичним досвідом своїх партнерів, без перебільшень та згладжування «гострих» кутів. Саме у такому дискусійному форматі можна отримати максимум корисної інформації.

Спікерами виступили фахівці компанії DJI, як найбільшого гравця на ринку дронів з Enterprise напрямком, та представники компаній-партнерів, які впроваджують ці рішення на своєму виробництві.

Навіщо і кому потрібен його напрямок?

— За 13 років компанія DJI виготовила велику кількість продуктів, починаючи від пристроїв, які ми запускаємо у повітря, і закінчуючи стабілізаторами та камерами, які ми використовуємо на землі, — розповідає Ендрю Ює, директор напряму продажу DJI Enterprise у північно-східному регіоні. – Ми почали працювати у 2006 році зі штатом у 20 осіб і у 2018 році їх було вже 12 тис. 20% наших співробітників – це інженери, завдяки чому компанія залишається драйвером інновацій та фокусується на нових розробках. Сьогодні ми продовжуємо бути лідерами з виробництва дронів.

Основними пріоритетами для компанії є висока продуктивність, доступність та гнучкість запропонованих рішень. Є безліч прикладів як дрони можна використовувати для вирішення практичних завдань - починаючи з установки на них мультиспектральних камер і закінчуючи біосенсорами для відстеження життєдіяльності китів (як це було з DJI Inspire). За словами Ендрю, саме ці приклади надихнули їх на створення Enterprise, підрозділи розробок, спрямованих на вирішення проблем бізнесу. Як правило, в основі будь-якої роботи дронів лежить отримання якогось типу даних, яке виглядає наступним чином - спочатку потрібно підняти дрон у повітря, щоб отримати дані, потім їх слід обробити і потім ухвалити рішення на підставі аналізу. Для успішної роботи потрібно три елементи: дрон, як платформа, яка несе на собі корисне навантаження, корисне навантаження у вигляді різноманітних сенсорів та програмне забезпечення для управління та аналізу даних. DJI працює у всіх цих напрямках.

Ючен Жао, представник DJI у країнах Східної Європи та Азіатського регіону, продовжує:

«Клієнти нашого напряму – це підприємства із громадської безпеки, енергетики, будівництва, інфраструктури та сільського господарства. Ми можемо розробити дрони зі спеціальними компонентами для вирішення конкретних завдань, наприклад зі звичайними та тепловізійними камерами».

Популярні камери для вирішення завдань бізнесу XT2, Z30, X4S, X5S, X7, а що стосується дронів то це INSPIRE 2, PHANTOM 4 SERIES, MAVIC 2, SPARK. Можливі різні конфігурації, як, наприклад, стандартні, мультисенсорні та різноманітні корисні навантаження. В області програмного забезпечення є різні продукти, залежно від потреб клієнта, як наприклад DJI PILOT, DJI GO, DJI XT Pro, DJI GS PRO, а також можливість розробити софт під свої потреби.

Про те, що компанія обирає правильний напрямок подальшого розвитку, свідчать цифри: у США в 2018 році було зареєстровано понад 370 тис. операторів дронів і більшість з них як інструмент роботи обирають дрони виробництва DJI.

Основні приклади індустріального застосування дронів

Напрямків та варіантів використання дронів досить багато. Февзі Аметов, співзасновник Drone.UA, сфокусував увагу присутніх на основних:

Безпека: пошук, порятунок людей, боротьба із пожежами, оцінка аварійності будівель. У період з 2015 по 2018 кількість громадських організацій та урядових структур, які використовують дрони, зросла на 514% і зараз їх понад 1000. В Україні такий підхід теж набирає обертів. Вже близько 133 життів було врятовано за допомогою дронів. Найчастіше для цього використовують MAVIC 2 ZOOM, M210 + XT + Z30, M600 PRO, P4 PRO + GS PRO. Можливість встановлювати зум-камери, тепловізори, прожектори та гучномовці виводить роботу з безпілотниками в цьому сегменті на новий рівень.
Інфраструктура: інспектування шляхів, мостів, переходів, кар'єрів, телекомунікацій. Тут дрони допомагають оглядати об'єкти, збирають інформацію для моделювання та проектування. 4,8 млн. дол. США було заощаджено у телекомунікаційній галузі при інспектуванні 15 тис. вишок. Платформи, які найчастіше застосовуються - це MAVIC 2 ZOOM, P4 RTK + GS PRO, M210 RTK + XT + Z30. Для огляду ліній електропередач вибирають рішення із RTK, завдяки чому можна подолати електромагнітне обурення.
Сільське господарство. Тут дрони потрібні прийняття виробничих рішень і за виправленні ситуації, за необхідності. Наприклад, внесення пестицидів дронами набирає все більше обертів, у Китаї працюють близько 15 тис. пристроїв DJI AGRAS. Цей агрегат підходить для вирішення точкових завдань, коли в поле неможливо потрапити великою технікою через дощі або є ділянки з проблемним рельєфом. Рішення - P4 PRO V2 + GS PRO, M100 + NIR CAMERA, M210 + XT + X4S, AGRAS T-16. До речі, останній безпілотник став доступним на інших ринках, крім китайського, зовсім недавно. Перший екземпляр уже з'явився в Україні.
Енергетика. Тут все частіше застосовуються рішення компанії DJI з використанням тепловізорів, наприклад, інспектування сонячних панелей, вітряних та атомних електростанцій, ліній електропередач тощо. Майже 9,5 млн. дол. США інвестується по всьому світу на всілякі рішення, пов'язані з дронами. Використовують переважно MAVIC 2 ZOOM, M210, M210 RTK. Всі ці платформи дозволяють отримувати дуже якісні дані, підлетіти до об'єкта дослідження можна на відстані 5-6 метрів і, якщо використовувати зум, можна розглянути найдрібніші деталі, включаючи окремі болти або елементи кріплення.
Будівництво. Як зауважує Февзі Аметов, у цій галузі дрони найчастіше застосовують на Заході, але й в Україні цей підхід починає розвиватися. Завдяки безпілотникам фахівці одержують метрики, фіксують етапи будівництва та використовують ці дані для звітності перед інвесторами. Час отримання цих даних скорочується на 98%. Подібна інформація потрібна і при страхуванні, оскільки там також важливе фіксування та деталізація. В основному для завдань будівельної області також використовують MAVIC 2 ZOOM, P4 RTK, M210/M600 PRO.

Виходячи зі своєї практики Февзі Аметов вважає, що мало просто купити дрон – важливо правильно інтегрувати його у виробничий процес, продумати його роботу до дрібниць, у тому числі якою має бути платформа та корисне навантаження, яка якість даних потрібна, яке програмне забезпечення для цього краще всього підійде хто буде пілотом. Необхідно навчити персонал користуватися обладнанням правильно і заздалегідь пояснити, який тип даних слід отримати. Це важливо, оскільки саме від цих етапів залежить успішність впровадження дронів на підприємстві.

Разом із представниками DJI та керівництвом DroneUA, офіційного імпортера та дистриб'ютора DJI в Україні Enterprise рішення на контретних прикладах навела Тетяна Кондратенко, керівник напряму геодезії та топографії, а практичні кейси використання дронів продемонстрували Сергій Федчун, директор з управління взаємовідносинами з клієнтами, Метінвест, головний маркшейдер Єристовського Гоку FERREXPO та Експерт компанії ІТ-Транзит Анатолій Михайленко. Доповіді спікерів будуть опубліковані у вигляді окремих публікацій на сторінках DroneUA.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами