Чисте повітря за допомогою дронів

October 03, 2023
Чисте повітря за допомогою дронів
   

Проблема забруднення атмосферного повітря – одна із найсерйозніших глобальних проблем, з якими зіткнулося людство. Небезпека забруднення атмосфери – не тільки в тому, що в чисте повітря потрапляють шкідливі речовини, згубні для живих організмів, а й у зміні клімату Землі, що викликається забрудненнями.

Забруднення повітря відбувається не тільки внаслідок використання автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння, а й внаслідок промислової діяльності людства. Теплові електростанції, виробничі підприємства, підприємства переробки та багато інших об'єктів є предметом бурхливого обговорення та пильної уваги громадськості та екологічної спільноти. DroneUA розширює перелік галузевого застосування БПЛА за рахунок нових можливостей моніторингу рівня забруднень повітря промисловими об'єктами.

З 2018 року на ринку України представлена технологія AirSense, комплексна система для динамічного визначення концентрації газів та інтеграції з бортовими контролерами дронів. Технологія розроблена компанією ScyFlytech та представлена в Україні у рамках напряму дистрибуції технологій DroneUA.

Система AirSense являє собою:

  • мобільний блок із 6 датчиків визначення концентрації газів, що дозволяють одночасно визначити 8 показників,
  • набір мобільних програм для управління процесом моніторингу,
  • систему інтеграції з БПЛА, хмарне програмне забезпечення
  • набір методологій для аналітики.

Активна система вентиляції гарантує взаємодію внутрішніх датчиків газу та зовнішнього середовища, при цьому забезпечує їх захист. Це дозволяє активно використовувати дрони в складних навколишніх умовах, не побоюючись цілісності та коректності одержуваних даних.
Можливості системи – проведення моніторингу до 70 га за один виліт, з визначенням наступних показників: VOCs, NO2, O3, CO, SO2, PM1.0, PM2.5, PM10, Температура та вологість. strong>Система може бути додатково укомплектована інфрачервоними датчиками для визначення CH4, при визначенні витоків газу трубопроводів.

Комплекс дозволяє виконувати роботи як локально, так і у хмарному сховищі ScflyTech Cloud з автоматичною генерацією звітів.

Служби моніторингу забруднення підприємств отримують можливість отримувати інформацію про забруднення в режимі реального часу на відстані до 5 км від точки запуску БПЛА, формувати 2d та 3D карти забруднень, а також контурні лінії меж забруднення.

Співпраця DroneUA та SciflyTech передбачає взаємну допомогу у створенні нових галузевих рішень та обмін досвідом у процесі обробки та аналізу геопротрансвенних даних. У рамках напрямки дистрибуції технологій DroneUA, розробки SciflyTech стають доступними для локальних розробників комплексів з можливістю використання модулів системи AirSense українськими виробниками дронів.

 

Довідка про компанії:

Drone.UA — провідний інтегратор безпілотних технологій на ринку України Компанія веде свою діяльність у сферах, енергетики та нафтогазовій промисловості, а також у сферах геодезії та топографії. Основними напрямками роботи Drone.UA є розробка та впровадження галузевих рішень, заснованих на технології дронів, надання послуг з використанням БПЛА, а також обробка даних, що одержуються за допомогою безпілотників. Технології Drone.UA використовуються на понад 3.1 млн гектарів посівних площ України.

Drone.UA – національний дистриб'ютор комерційних та промислових рішень компанії Parrot, дистриб'ютор програмного забезпечення Drone Deploy та Pix4D на території Східної Європи, а також найбільший в Україні дилер обладнання та промислових рішень компанії DJI.

SciflyTech – китайська компанія, заснована у 2016 році, Рішення компанії призначені для вирішення завдань збору даних та звітності, з якими стикаються промислові підприємства. Напрями діяльності SciflyTech полягають у глибокій інтеграції ІІ та використання хмарних технологій для розробки інтелектуальних галузевих рішень для обробки даних з використанням дронів.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами