Чому майбутнє агросектору за роботизованими технологіями: 5 ключових факторів

September 09, 2023
Чому майбутнє агросектору за роботизованими технологіями: 5 ключових факторів
   

За останні 20 років сільське господарство змінилося кардинальним чином. У цей час сформувалися стабільні тенденції, що направляють вектор розвитку і визначають майбутнє усього аграрного сектору. В 2021 році DroneUA продовжила активно інтегрувати низку екосистемних рішень бренду XAG. На початок 2020 року ринок України став лідируючим на світовому рівні по інтенсивності інтеграції дронів в сільське господарство, і наступні 4-5 років ринок лише зростатиме. Цьому сприяють не лише внутрішні процеси, а й загальносвітові тренди. Нижче наводимо 5 ключових факторів, чому майбутнє аграрного сектору за роботизованими екосистемними рішеннями.

1.Додана вартість сільського господарства зросла на 73% за 20 років.

За статистичними даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, з 2000 року світова додана вартість сільського господарства збільшилась на $1,5 трильйона, що становить 73% зростання і свідчить про надзвичайно стрімкий розвиток галузі.

2.Кількість працівників сільського господарства скоротилась майже на 20%.

Якщо у 2000 році у сільському господарстві було зайнято 874 млн чоловік, то станом на 2021 рік ця цифра становила вже 701 млн чоловік. Населення масово мігрує у міста, тож у сільських регіонах нестача робочої сили — особливо актуальна проблема.

3.Рекордне зростання виробництва основних сільгоспкультур.

За два останні десятиліття загальне виробництво основних світових культур (зернових, цукрових, олійних культур, овочів та фруктів) зросло на 53%. Важливу роль у зростанні продуктивності грають агротехнології та роботизовані екосистеми.

4.Не менше як 10% населення світу страждають від недоїдання.

Попри стрімке зростання виробництва сільгоспкультур, зростає і кількість людей, що недостатньо забезпечені продуктами харчування. І з приходом пандемії проблеми з постачанням продовольства тільки зростають.  

5.Ринкова вартість точного землеробства буде тільки зростати.

За прогнозами експертів, у найближчі п’ять років ринок точного рільництва з використанням дистанційних даних зросте мінімум вдвічі — з $5,5 до $12,84 млрд.

Технології штучного інтелекту та роботизовані рішення формують кардинально інші підходи до ведення агробізнесу. Людина, входить в дану систему як творець симбіозу високих технологій і живої природи, що в результаті гарантує усвідомлене використання ресурсів і шанс зберегти планету майбутнім поколінням.  

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами