Дрон «на прив'язі»: нове рішення для підвищення ефективності БПЛА

September 28, 2023
Дрон «на прив'язі»: нове рішення для підвищення ефективності БПЛА
   

На початку лютого команда Drone.UA анонсує появу нових девайсів для збільшення продуктивності роботи дронів – наземні станції живлення компанії Elistair. І поки до презентації залишилися лічені тижні, ми хочемо трохи познайомити Вас з цим оригінальним технічним рішенням.

Ніхто не заперечуватиме, що дрон — один із найкращих інструментів для здійснення контролю та спостереження. Однак, що робити, якщо спостереження потрібно вести без переміщень у просторі і довше, ніж 25-30 хвилин, міняти батареї кожні півгодини не з руки, а можливості та доцільності встановлення камери немає? В Elistair надали оригінальний вихід із ситуації – портативні станції Safe-T Tether та Ligh-T Tether, які значно розширюють можливості обладнання, виконуючи функцію енергозабезпечення.

Дрони «прив'язані» до цих станцій потужним кабелем, який не тільки підтримує безперебійну роботу, а й передає дані у тих випадках, коли інші види сигналів можуть бути заблоковані. Самі станції працюють завдяки генераторам чи від мережі.

Основні переваги цього рішення:

Стабільність. Дрон може залишатися в повітрі стільки, скільки потрібно користувачеві. Це покращує моніторинг та розширює можливості використання безпілотників.
Збільшення меж огляду. При висоті експлуатації від 50 до 100 м «прив'язні» безпілотники можуть забезпечити поле спостереження.
Безпека. Технології Elistair забезпечують безпечну роботу дронів за допомогою повністю контрольованої та фізично захищеної системи. Це особливо важливо для багатолюдних місць, де дрон під час польоту може бути різного роду загрози для людини.
Функціональність та портативність. Станції дуже легкі та прості в експлуатації в «польових» умовах, зручні у транспортуванні та швидко наводяться в робочий стан.
Отримання якісних даних за будь-яких обставин. Користувач отримує потокове 4К відео за допомогою міцного дроту, до якого прикріплений дрон.
Концентрація уваги. Завдяки фіксованій позиції оператору не потрібно відволікатися на моменти керування дроном, а зосереджуватися тільки на найважливішому - моніторингу, оцінці, контролі.
Станції сумісні з більшістю дронів різних виробників у тому числі з рядом моделей компанії DJI (Inspire, M100, М 600, M200 серія).
Safe-T призначена для спільного використання з комерційними, потужнішими дронами, тоді як Ligh-T є ідеальним рішенням для невеликих БПЛА.

Компактний модуль Safe-T без зусиль інтегрується з БПЛА і за потреби дозволяє перемикатися з «прив'язного» польоту на політ від батареї. Крім цього, ця установка розрахована на використання корисних навантажень дрону у вигляді різноманітних камер, тепловізорів тощо. Кабель Safe-T здатний витримати тягове навантаження понад 150 кг та забезпечує якісну та безперервну передачу даних зі швидкістю до 200 Мбіт/с. Система має функцію самоконтролю та миттєво реагує на будь-які аномалії. Вбудований Wi-Fi модуль передає інформацію про її стан до програми Elistair T-Monitor, встановлений на планшет або ПК, де оператор контролює хід місії. Випробування довели надійність і міцність цієї бази та виключення збоїв у роботі, пов'язаних із програмним забезпеченням, заплутуванням дрону в кабелі або його зносі.

Ligh-T користується популярністю серед поліцейських та служб швидкого реагування. Вона малогабаритна та готова до роботи за лічені секунди і для цього не потрібні якісь спеціальні умови. Ця портативна база створена для гарячих точок, коли швидкість, міцність і надійність стають ключовими факторами для виконання поставлених завдань (ступінь захисту корпусу IP43). При вазі 12 кг її дуже легко нести в руці або рюкзаку. Для роботи потрібен лише один оператор, який не потребує навчання — все інтуїтивно просто і зрозуміло. Ручна лебідка допомагає швидко і легко розгорнути кабель.

Ці наземні бази користуються попитом у 40 країнах світу та застосовні для багатьох сфер людської діяльності в тому числі у сфері оборони та зв'язку, для служб екстреного реагування та порятунку, для підтримки цивільного порядку та спостереження за місцями великого скупчення людей, тимчасової охорони та спостереження за місцями особливого призначення, контролю за рухом транспорту тощо.

Успішні приклади застосування

Французька поліція застосовувала Ligh-T для спостереження одного із концертів. Завдяки цьому політ дронів тривав кілька годин і допомагав контролювати периметр арени, а поліцейські не відволікалися на зміну батарей. Таким чином, контроль здійснювався безперервно в радіусі 1,5 км. За словами поліцейських, це рішення є дуже ефективним, скорочує час на ухвалення рішень та дає можливість зробити їх правильнішими. Також використання комплексу «Дрон + база» допомогло контролювати пробки на дорогах, скоротити їх тривалість на 45 хв. і навіть відстежити людину, яку розшукують за публічне пияцтво.

Мобільний оператор Vodafone в Іспанії випробовував станцію Safe-T для перевірки зв'язку. Завдяки її використанню дрон зміг провести у повітрі на 80 м більше доби та зібрати необхідну інформацію щодо оцінки якості зв'язку.

Аналогічний досвід був у американської телекомунікаційної компанії AT&T, яка відчувала «прив'язний» безпілотник, який після зльоту мав виконувати функції станції мобільного зв'язку.

В Україні інтерес до цих пристроїв вже виявили підрозділи ДСНС та поліції. І це лише початок!

Перша презентація систем Elistar Safe-T в Україні від DroneUA відбудеться 6 лютого о 16-00 за адресою Залізничне Шосе 2а. Реєстрація обов'язкова.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами