Дрони як інструмент досліджень в екологічному сегменті

October 03, 2023
Дрони як інструмент досліджень в екологічному сегменті
   

21 грудня відбулася зустріч Climate Innovators, де зібралися лідери провідних інноваційних компаній України, щоб обговорити низку проблем в екологічній сфері, підбити кліматичні підсумки та зробити прогнози на майбутнє.

Організатором зустрічі виступив Greencubator, а спікерами стали перші особи інноваційних компаній України у цій галузі. Компанія DroneUA взяла участь у панелі, присвяченій результатам 2016 року з кліматичних інновацій.

DroneUA та екологія

Наразі основна частина прибутку компанії припадає саме на агросектор, але активно розвиваються й інші напрямки.

Одне з найважливіших досягнень компанії — вихід на інший рівень з обробки супутникових даних, метеоінформації, лабораторних досліджень, що дозволяє створювати багато нових інструментів і справді впливати на кліматичні зміни. Насамперед йдеться про збереження лісів та проект DroneUA, який був запущений у 2016 році.

На варті лісів України

114 млн — це приблизна щорічна шкода від незаконної вирубки лісів. Такі вирубки можна запобігти за допомогою супутникового моніторингу та дронів на базі проекту Zemli.online .

Виявлення вирубок ґрунтується на обробці спектральних даних, одержуваних із супутника або дронів, та розрахунку різних вегетаційних індексів, за якими визначається відповідність типу поверхні для кожної координати або зони інтересу.

Можливості проекту :

  • Супутниковий моніторинг вирубок з періодичністю кожні 5-7 днів.
  • Моніторинг за допомогою БПЛА: щодня або на вимогу.
  • Оповіщення протягом кількох годин після отримання даних з наданням точних координат для оперативного реагування.
  • Можливість негайної фіксації порушення за допомогою дронів: зняття даних про кількість зайнятої на незаконній вирубці техніки, аж до номерів автомобілів.
  • Система оперативних оповіщень на e-mail та СМС.

Результати

За результатами зустрічі стало ясно, що ще є дуже багато роботи, щоб досягти оптимальної екологічної ситуації в Україні, але вже є продуктивні починання. Вся команда Drone.ua дуже рада брати участь у розвитку екологічної сфери, яка стосується не лише населення, бізнесу, а й апарату управління.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами