DroneDay Agrotech: Дрони в сільському господарстві від DroneUA та Unit.city

October 03, 2023
DroneDay Agrotech: Дрони в сільському господарстві від DroneUA та Unit.city
   

31 серпня пройшов майстер-клас про використання дронів у сільському господарстві – DroneDay AgroTech. Це перший Agrotech захід у Unit.city, який надалі доповнюватиметься іншими локальними ініціативами формування Бізнес Еко Систем, на базі інноваційного парку Unit.City

Використання дронів у сільському господарстві, є об'єднанням сфер робототехніки, iOt та агро. Вже зараз дрони є незамінними помічниками в полях, суттєво підвищуючи ефективність роботи сільськогосподарських підприємств.

На зустрічі фахівці компанії поділилися власним досвідом із гостями та розповіли, що саме можна зробити за допомогою аграрних дронів, які дані отримати і наскільки це вигідно.

На сьогоднішній день є кілька методів збору інформації з повітря – це супутниковий моніторинг, моніторинг за допомогою класичної авіації та безпілотних апаратів. Збір даних з дронів є найефективнішим і найдоступнішим методом повітряного моніторингу серед усіх, хоч і не рідко використовується в комбінації з безкоштовними супутниковими знімками.

Такі дані дають можливість побудувати карти внесення добрив, сформувати якісний та кількісний аналіз сходів, дати оцінку за строками посіву чи збирання врожаю. Усе це значно економить ресурси будь-якого сільськогосподарського підприємства чи навіть невеликого фермерського господарства.

Збір даних із дронів

При збиранні інформації з повітря головне не зняти загальну картинку, а зробити це правильно, що потребує певних професійних навичок. На DroneDay AgroTech гості дізналися, як правильно будувати маршрути польотів, робити перекриття знімків та отримувати якісний матеріал, що підлягає подальшій обробці.

Обробка даних із дронів

Сьогодні є багато програмних продуктів, які пропонують функціонал для обробки інформації з БПЛА. Деякі з них досягли достатньої автоматизації. На DroneDay фахівці DroneUA провели вступний майстер-клас з роботи в Pix4D. Цей програмний продукт є одним із лідерів на ринку професійних програм для інтерпретації даних дронів.

Переваги роботи в Pix4D - це насамперед можливість ручного контролю процесів на кожному етапі обробки даних, що дозволяє досягти більшої точності; можливість урахування особливості різних спектральних сенсорів; створення радіометричних та геометрично точних індексних карт; наявність програми для польотів та легкість у використанні.

Партнерство з європейськими технологіями

В результаті успішної співпраці з офісом Pix4D у Швейцарії, DroneUA стали національним дистриб'ютором передового програмного забезпечення на території України. Компанія відповідає за впровадження та реалізацію технології по всій країні, а також веде всі технічні та супроводжуючі процеси. Крім цього, програмне забезпечення Pix4D використовується в оновленій комплектації літака PD1900 від DroneUA.

Удосконалення технологій DroneUA

На заході було представлено оновлений варіант власної розробки компанії DroneUA – літакової платформи PD1900, призначеної для використання у сільському господарстві. Платформа отримала оновлені польотні характеристики і доступна в комплектації з програмним продуктом Pix4D. Політний час досягає 120 хвилин, а робота дрону розрахована на покриття понад 1700 га за один виліт, або до 5000 га на день. Платформа PD1900 Combo вже укомплектована всіма необхідними аксесуарами та поставляється з навчанням з польотів та обробки даних.

Результати

За результатами зустрічі, гості дізналися про особливості застосування БПЛА в аграрній сфері, навчилися азам обробки даних із дронів та поспілкувалися зі спеціалістами та консультантами найбільшого інтегратора безпілотних технологій в Україні. Усі учасники заходу зможуть безкоштовно застосувати отримані знання самостійно, отримавши бонус від організаторів – безкоштовну розширену ліцензію Pix4D Mapper Pro на 25 днів.

Партнери захід

UNIT.City — перший в Україні інноваційний парк, основна мета якого полягає у розвитку українського інноваційного бізнесу, залученні нових ініціатив та можливостей до технологічної екосистеми, а також розвитку професійних спеціалізованих спільнот у рамках парку.

DJI та офіційний дистриб'ютор DJI на території України компанія Smart Trading. DJI – найбільший у світі виробник дронів, лідер світового ринку безпілотної техніки у цивільному сегменті.

Smart Trading - офіційний дистриб'ютор DJI в Україні, компанія орієнтована на дистриб'юцію інновацій в Україні, дилерська мережа якої налічує понад 300 партнерів по всій країні.

Pix4D — Провідний світовий розробник програмних рішень для професійного картування та моделювання на основі даних дронів. Програмне забезпечення Pix4D використовує зображення, зроблені вручну або доном, а рішення Pix4Dbim, Pix4Dmodel, Pix4Dag або Pix4Dmapper Pro призначені для будь-якої галузі чи робочого процесу на мобільних, настільних та хмарних платформах.

Фотозвіт з DroneDay AgroTech

<div class="vc_gitem-animated-blo
   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами