DroneUA та FarmFleet на CES 2024 - враження та результати торгової місії

January 24, 2024
DroneUA та FarmFleet на CES 2024 - враження та результати торгової місії
   

З 9 до 12 січня в Лас-Вегасі пройшла цьогорічна International Consumer Electronics Show (CES), виставка побутових технологій, де учасники з різних країн світу представили свої передові напрацювання в електроніці. Міжнародна група компаній DroneUA презентувала на CES свій стартап FarmFleet — онлайн-сервіс, який оптимізує бізнес-процеси для обприскування дронами сільськогосподарських угідь та загалом сервісного бізнесу в сільському господарстві.

CES 2024 — найбільший у світі майданчик для обміну досвідом та пошуку натхнення в галузі сучасних технологій та електроніки. Попри прив’язку до слова «Consumer» у назві CES, напрями експозицій зокрема демонстрували технології для бізнесу — щодо зміни ланцюжків виробництва та посилення власних технологічних екосистем на рівні держав. Саме державні стенди, які демонстрували найбільш провідні стартапи своїх країн, привертали найбільшу увагу. Серед них був і український стенд.

Український павільйон Unovation (Ukrainian Innovation) представив дванадцять стартапів, які були відібрані в результаті відкритого конкурсу та обʼєднані під егідою української технологічної екосистеми. Учасники цьогорічної CES дізналися про інновації made in Ukraine у сферах MedTech, AgroTech, управління людськими ресурсами, робототехніки, інтернету речей, а також логістики.

Робота павільйону відбулася завдяки Українській торговельній місії, організованої Міністерством цифрової трансформації України разом із Українським фондом стартапів та Українською асоціацією венчурного та приватного капіталу (UVCA) за підтримки USAID “Конкурентоспроможна економіка в Україні” (USAID CEP). 

Цього року до виставки завітали більше ніж 135 000 відвідувачів, понад 10 000 світових медіа та 4 300 безпосередніх учасників, з яких близько 1 400 – стартапи з Eureka Park.

Українська делегація не тільки мала представленість на стенді, але й провела окремий власний захід на другий день виставки. Українську вечірку відвідали члени технологічної спільноти України в США, представники делегації Євросоюзу та інвестиційних фондів і компаній з США, ЄС та Японії. Подія була підтримана USAID CEP та Necessity Ventures з метою зміцнення зв’язків між Україною та світовою технологічною спільнотою. Основними завданнями цього заходу були представлення української технологічної екосистеми, огляд поточної ситуації в Україні, обмін планами та досягненнями, укладання нових партнерств із інвесторами та фахівцями в галузі технологій США та створення бізнес можливостей для українських стартапів. 

Цього року члени української делегації та представники Українських стартапів були запрошені до вечорів та офіційної програми ЄС у рамках CES 2024, на рівні з іншими країнами Євросоюзу. Разом із Дмитром Кушнеруком, Генеральним консулом України в Сан-Франциско, стартапи взяли участь у дискусії, організованій Європейською інноваційною радою. Під час обговорень була розглянута ініціатива щодо представлення європейських інноваторів в рамках спільного виставкового павільйону на виставці CES в 2025-2026 роках, а також можливість підсилення Європейського потенціалу інноваціями з боку українських технологічних стартапів. 

Стати комерційним учасником виставки має можливість будь-яка компанія, що хоче представити свої досягнення загалу, але для того, щоби представляти країну в межах національних стендів чи торгових місій, необхідно було пройти жорсткий відбір і отримати можливість проявити себе серед сотень інших претендентів.

Участь у національному стенді надає можливість додаткової комунікації зі стейкхолдераии на інших ринках, більшу увагу медіа, і що головне — можливість обговорення партнерств з іншими національними майданчиками.

Найцікавішими стендами для української делегації були локації Кореї, Японії, Польщі, Франції та Італії, а також осередки найбільших у світі технологічних університетів, що ознайомили світ із роботами власних випускників.

Найбільш вагомими для DroneUA та FarmFleet стали зустрічі та комунікації з національним стендом Сполучених Штатів Америки, де компанії отримали запрошення взяти участь у програмах із розвитку малого та середнього бізнесу, з можливостями щодо акселерації в державних агенціях та залучення щодо співпраці з організаціями економічного розвитку окремих штатів.

У першу чергу виставка була направлена на користувацькі технології, однак, окремі компанії чи майданчики мали технології здатні посилити оборонні можливості країн. Українські інженери мають дуже потужну репутацію, а підприємці, що створюють нові технології та продукти в умовах надзвичайних викликів — викликають захоплення всього світу. Серед представників українських команд закордонні делегації бачать приклад незламності та стійкості, й увага та повага були на найвищому рівні.

Прикладом став візит до національного стенду України Гарі Шапіро, голови Consumer Technology Association (CTA). Це організація, що представляє більше 1500 технологічних компаній та є головним організатором виставки Consumer Electronics Show.

Серед тисяч інших стендів, керівник CES зі своєю делегацією відвідали та офіційно "відкрили" саме Український павільйон.

Представники DroneUA та FarmFleet обговорили із Шапіро досягнення українських технологічних стартапів та їхній внесок у розвиток галузі. Інтерес з боку перших осіб CES яскраво ілюструє той факт, що технологічна дипломатія стає для України все потужнішим майданчиком.

Загалом, під час виставки DroneUA та FarmFleet провели кілька сотень зустрічей із майбутніми стейкхолдерами для розвитку українського бізнесу на території Північної Америки, отримали понад 50 медіазапитів і були запрошені до декількох важливих програм щодо початку дослідницької роботи з американськими університетами. Яким би не був передовим український досвід у галузі робототехніки в сільському господарстві — українській компанії потрібне залучення академічних інституцій для підтвердження ефективності технологій із локальними гравцями. Без присутності на CES навряд чи вдалося би зробити ці рухи настільки швидко.

"Україна має кілька сотень чи навіть тисяч технологічних компаній, котрі заслуговують уваги. 12 стартапів і декілька самостійних стендів — це лише крапля в морі коли ми говоримо про можливості технологічної дипломатії. На наступний рік дуже хочеться побажати організаторам збільшити розмір національного Українського стенда в 3–4 рази, а також побачити представників більшої кількості хардверних проєктів з України. Варто поширювати розуміння того, що Україна — це країна інновацій та технологій майбутнього", - розповів Валерій Яковенко, засновник DroneUA та FarmFleet, в інтервʼю мережі Tech Podcasts Network, основному медіа-ресурсу Consumer Technology Association, продюсерів CES.

Чотириденна подорож на CES 2024 стала великим успіхом для української делегації, надавши можливості для потенційних кооперацій українських інноваторів та глобальних лідерів.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами