У лютому DroneUA спільно з Центром Аерокосмічних досліджень представили Україну на щорічному з'їзді учасників міжнародного наукового проекту OPTIMISE у Дубровнику, Ховартія.
Проект OPTIMISE (Innovative optical tools for proximal sensing of ecophysiological processes) спрямовано створення нових безпілотних платформ, сенсорів і методів обробки даних для дистанційного моніторингу рослинних екосистем. Такий моніторинг забезпечує наукову та практичну інформацію не лише про саму рослинність, а й про процеси газообміну між Землею та атмосферою. За допомогою БПЛА-моніторингу можна також проводити валідацію даних нових супутникових місій, таких як Sentinel.
Особлива увага в проекті приділяється компактним мультиспектральним сенсорам, здатним отримувати дані високої роздільної здатності в спектральних каналах, недоступних звичайним фотокамерам. У проекті OPTIMISE беруть участь наукові експерти з 44 країн, зокрема з України.
На з'їзді DroneUA представили результати моніторингу сільськогосподарських посівів за допомогою власних сенсорів, що реєструє сигнал у видимому та ближньому інфрачервоному спектрі. В Україні, як і в багатьох інших країнах, сільгосп угіддя становлять більшу частину земного покриву та суттєво впливають на газо- та теплообмін. Тому сільгосп-моніторинг є не тільки промисловим інтересом, а й важливим для екологічних та кліматичних досліджень.
Результати практичного використання камер, розроблених у DroneUA, показали, що дані добре узгоджуються з мультиспектральними супутниковими вимірюваннями, а також дозволяють точно визначати біологічні показники рослинності з висоти кілька сотень метрів. Таким чином, камера не просто пристроєм для отримання зображень, а інструментом кількісного дистанційного моніторингу. У поєднанні з довгою літаючою літаковою платформою вона дозволяє менш ніж за дві години отримати мультиспектральні дані високої роздільної здатності з 400-500 гектар поверхні.