DroneUA у міжнародному науковому проекті OPTIMISE

October 03, 2023
DroneUA у міжнародному науковому проекті OPTIMISE
   

У лютому DroneUA спільно з Центром Аерокосмічних досліджень представили Україну на щорічному з'їзді учасників міжнародного наукового проекту OPTIMISE у Дубровнику, Ховартія.

Проект OPTIMISE (Innovative optical tools for proximal sensing of ecophysiological processes) спрямовано створення нових безпілотних платформ, сенсорів і методів обробки даних для дистанційного моніторингу рослинних екосистем. Такий моніторинг забезпечує наукову та практичну інформацію не лише про саму рослинність, а й про процеси газообміну між Землею та атмосферою. За допомогою БПЛА-моніторингу можна також проводити валідацію даних нових супутникових місій, таких як Sentinel.
Особлива увага в проекті приділяється компактним мультиспектральним сенсорам, здатним отримувати дані високої роздільної здатності в спектральних каналах, недоступних звичайним фотокамерам. У проекті OPTIMISE беруть участь наукові експерти з 44 країн, зокрема з України.

На з'їзді DroneUA представили результати моніторингу сільськогосподарських посівів за допомогою власних сенсорів, що реєструє сигнал у видимому та ближньому інфрачервоному спектрі. В Україні, як і в багатьох інших країнах, сільгосп угіддя становлять більшу частину земного покриву та суттєво впливають на газо- та теплообмін. Тому сільгосп-моніторинг є не тільки промисловим інтересом, а й важливим для екологічних та кліматичних досліджень.

Результати практичного використання камер, розроблених у DroneUA, показали, що дані добре узгоджуються з мультиспектральними супутниковими вимірюваннями, а також дозволяють точно визначати біологічні показники рослинності з висоти кілька сотень метрів. Таким чином, камера не просто пристроєм для отримання зображень, а інструментом кількісного дистанційного моніторингу. У поєднанні з довгою літаючою літаковою платформою вона дозволяє менш ніж за дві години отримати мультиспектральні дані високої роздільної здатності з 400-500 гектар поверхні.

сайт проекту

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами