DroneUA першими в Україні здійснили системну роботу з інспектування вітроелектростанцій

September 11, 2023
DroneUA першими в Україні здійснили системну роботу з інспектування вітроелектростанцій
   

DroneUA виконали першу в Україні системну роботу з інспектування потужностей вітроелектростанцій. Загальна потужність станцій відновлюваної енергетики, що були інспектовані, перевищила 100 МВт. Проведено обстеження з використанням дронів для подальшого технічного аналізу за допомогою інноваційних програмних продуктів. 

DroneUA здійснили такий обліт першими в Україні. Усього пілотською службою компанії було оглянуто понад 20 станцій. 

На сьогодні перевірки вітроелектростанцій мають надзвичайно велике значення, що обумовлено високою вартістю ремонту турбін і фінансовими втратами в результаті простою. Використання дронів при інспекції вітряних електростанцій надає можливість робити регулярний огляд вітрогенераторів з мінімальними витратами. Безпілотники допомагають скоротити час пошуку місць корозії на лопатях вітрогенератора і конструкціях опори та запобігати великим аваріям, таким чином знижуючи собівартість експлуатації вітрогенераторів. Дрон може підіймати у повітря кілька корисних навантажень, наприклад, камера чи тепловізор, що дає оператору можливість отримувати максимально чіткі й деталізовані зображення. 

До того ж використання дронів мінімізує людський фактор, що робить інспекції максимально безпечними для робітників. Інспектування дронами також є більш швидким та ефективним способом у порівнянні з традиційними методами.

Експерт DroneUA Олександр Міщенко використовував інноваційне обладнання Matrice 300 від DroneUA і візуальні сенсори для збору всієї необхідної інформації для комплексного оцінювання стану вітроелектростанцій. 

DroneUA має власний штат операторів БПЛА з найбільш інноваційним технічним забезпеченням, що дає змогу виконувати проєктні завдання для замовників різних галузей.

Matrice 300 — це комерційна платформа з розширеними можливостями штучного інтелекту, оснащена системою виявлення і позиціювання в 6 напрямках. Автопереключення між частотами 2.4 і 5.8 ГГц збільшує надійність польоту в областях з сильними перешкодами, а алгоритм шифрування AES-256 дозволяє безпечно передавати дані. Платформа і силова установка з вдосконаленими характеристиками підвищують ефективність і стабільність польоту навіть в суворих умовах. Час у польоті дрона становить до 55 хвилин, чого вистачить для проведення інспекції.

Зв'язок з менеджером
   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами