DroneUA спільно з USAID АГРО запускають проєкт з популяризації роботизованих технологій серед малих та середніх агровиробників

September 09, 2023
DroneUA спільно з USAID АГРО запускають проєкт з популяризації роботизованих технологій серед малих та середніх агровиробників
   

DroneUA (ТОВ “ДІДЖІ ФЛАЙ”) за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) реалізує масштабний проєкт, що спрямований на популяризацію використання безпілотних та роботизованих технологій серед виробників овочів, фруктів та ягід. Проєкт передбачає адаптацію інноваційних рішень до виробничих потреб мікро, малих та середніх підприємств (ММСП) з метою підвищення їх продуктивності, ринкової конкурентоспроможності та збільшення кількості підприємств у визначених ланцюгах доданої вартості.

Фінальні домовленості між DroneUA та компанією Chemonics International, яка реалізує Програму USAID АГРО в Україні, підписано наприкінці жовтня. Комплексна програма заходів розрахована на період 1,5 роки (листопад 2021-червень 2023) та включає розробку методичних матеріалів, проведення демонстраційних шоу, надання консультативних та уніфікованих технологічних послуг. Географія проєкту в перспективі має охопити всі регіони України.  

“Як інтегратор безпілотних рішень з міжнародним досвідом, у цей проєкт ми ввійшли з чіткою візією — перенести здобуту експертизу та досвід впровадження інноваційних рішень з площини потужних агробізнесів у масштаби малих та середніх фермерів, — коментує Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA. — Сьогодні проникнення цифрових рішень, в тому числі й використання робототехніки, в технологічних процесах мікро, малих та середніх виробників залишається дуже і дуже низьким. А серед фермерів, що спеціалізуються на овочах, фруктах, ягодах — одиничні кейси. Цього сезону з усієї площі обробленої дронами-обприскувачами менше 2% становили плодово-ягідні насадження. Це при тому, що ринковий попит на внесення добрив та ЗЗР дронами в 2021 зріс в рази. Відсутність інтересу зі сторони невеликих та нішевих виробників у першу чергу зумовлена браком технологічних знань про те, як працюють інновації (в конкретному випадку дрони-обприскувачі), розуміння вартості, вигоди, економії, переваг та можливостей. Їм часто не вистачає знань про те, які рішення можна використовувати для оптимізації процесів та як їх застосовувати на практиці. Більш того, ця  категорія аграріїв працює в так званому “недоринку”, де відсутні базові елементи планування, обліку витрат, ціноутворення, каналів збуту. Наші спільні зусилля мають стати тим каталізатором нових підходів до ведення бізнесу, що забезпечить їм конкурентні позиції як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках.”

Останні роки вітчизняний ринок плодоовочевої продукції переживає трансформаційні процеси: з однієї сторони попит стимулює виробництво, з іншої — підвищуються вимоги до якості та безпечності продукції, все більше стандартизуються процеси вирощування та зберігання, відстежуваності каналів збуту. В Україні з цим є проблеми, оскільки близько 90% овочів (в т. ч. картоплі), фруктів та ягід постачається господарствами населення, ще близько 2% виробляється фермерами, решта 8% — промислове виробництво (держ.статистка за 2019 рік). Фактично плодоовочева галузь є сферою самозайнятості сільського населення. 

Експерти програми USAID АГРО зазначають, що інноваційні рішення, такі як точне землеробство, робототехніка та безпілотні технології, фармменеджмент, відіграють все більшу роль в умовах змін клімату, кон’юнктури ринку, уподобань споживачів. Ринки змінюються, середовище стає більш агресивним в змаганні за канали збуту та кінцевих споживачів. Тому українські виробники мають бути готовими до конкуренції через зменшення виробничих витрат, збільшення врожайності, гарантування якості. Без інтенсивних технологій це зробити в недалекому майбутньому буде просто неможливо. І як наслідок — внутрішній ринок буде заповнений імпортними продуктами. Програма АГРО зацікавлена у наданні підтримки кваліфікованим компаніям, які продемонструють свою спроможність у вдосконаленні та адаптації послуг та сервісів, що базуються на інноваційних рішеннях до потреб ММСП.

“Старт проєкту такого масштабу — це не лише крок до формування культури користування інноваціями серед малого агробізнесу. Це стратегічна можливість України стати №1 на світовому ринку з використання смарт-технологій та робототехніки в агровиробництві. Вже зараз Україна є лідером на ринку Європи з використання дронів-обприскувачів. Ринок послуг робототехніки продовжуватиме щороку зростати в 4-5 разів протягом наступних 5 років. І ми маємо використати цей тренд, як ліфт для вітчизняного агробізнесу та технологічних компаній”, — Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA.

Реалізація першого етапу вже стартувала. Ознайомитися з деталями проєкту можна буде згодом на сайті DroneUA.  Вже зараз всі зацікавлені можуть пройти коротку реєстрацію за посиланням нижче та отримувати в електронних розсилках актуальні новини проєкту, корисну інформацію та методичні матеріали. 

Довідкова інформація:

Назва проєкту: “Проєкт з популяризації послуг внесення добрив та ЗЗР за допомогою безпілотних та роботизованих технологій серед ММСП, що працюють у секторах  вирощування та переробки овочів, фруктів та ягід”

Період реалізації: листопад 2021-червень 2023

Цільова аудиторія: мікро, малі та середні виробники плодоовочевої продукції (крім господарств, що займаються промисловим вирощуванням горіхів та червоного винограду для виноробства)

Географія: вся Україна, крім тимчасово окупованих територій 

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це п’ятирічна Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП). Цілі Програми USAID AГРО: покращення продуктивності та доступу до ринків у цільових ланцюгах доданої вартості, удосконалення функцій підтримки та нормативно-правової бази у аграрному секторі. Програма USAID АГРО допоможе збільшити доходи с\г ММСП і їхній доступ до фінансування та створити в Україні справедливий і прозорий ринок с\г земель, що зменшить корупцію в аграрному секторі.

Зареєструватися на Проєкт
   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами