DroneUA — спікери Клубу Стійкого Розвитку

September 14, 2023
DroneUA — спікери Клубу Стійкого Розвитку
   

16 листопада відбулася третя зустріч Клубу сталого розвитку, організована Спілкою Українських Підприємців за участю DroneUA під егідою НД ООН в Україні. Тема зустрічі: "Інновації для досягнення цілей сталого розвитку".

Керівник Клубу Олена Зубарєва зазначила, що ця тема є актуальною для всього світу, адже економічне зростання, соціальний розвиток, заходи щодо захисту клімату безпосередньо залежать від розвитку промисловості та інновацій.

«Сьогодні у світі приблизно 1-1,15 млрд осіб не мають доступу до телефонного зв'язку, 2,5 млрд людей не мають доступу до санітарії, 800 млн осіб не мають доступу до водних ресурсів. У країнах, що розвиваються, лише 30% сільськогосподарської продукції піддається промисловій переробці. Тому інноваційні рішення вкрай необхідні для досягнення балансу та гармонізації суспільства», – розповіла керівник Клубу.

Олена Зубарєва зазначила, що Світовий економічний форум нещодавно представив ТОП-10 новітніх технологій 2020:
- Мікроголки. Здібні безболісно проникати в шкіру і робити ін'єкції.
- Фотокатолізатори. Сонячна енергія, яка перетворює вуглекислий газ на загальні матеріали
- Віртуальний пацієнт — заміна людей на симулятори для проведення клінічних досліджень.
- Просторові обчислення - новий крок до доповненої реальності
- Цифрова медицина — додатки, які діагностують та лікують те, що нас турбує
- Електричний авіадвигун — прорив для всіх нас. Економія викидів СО2
- Цемент з низьким вмістом вуглецю
- Квантові зондування
- Зелений водень - безвуглецева енергія
- Повний Геном синтез - клітинна інженерія нового рівня

«Все це, в тій чи іншій мірі, допоможе людству вирішити головне завдання — створити сприятливі умови для життя людини, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу»

Спікерами Клубу стали експерти, які за допомогою інноваційних технологій змінюють цілу галузь, мінімізуючи вплив на довкілля та користування природними ресурсами.
Генеральний директор компанії «Екопан» Ольга Романенко розповіла про інновації у будівництві як запоруку екологічного та безпечного майбутнього.

«Сучасні житлові комплекси здатні виробляти енергію більше, ніж їм потрібно для функціонування. Це значно знижує витрати та зберігає природні ресурси. В Україні такі споруди вже є. Їх поки що одиниці, але за прикладом Європи ми теж перейдемо на енергоефективні комплекси. Наявність всього необхідного в будинку для якісного життя людини, гармонія та баланс із навколишнім середовищем – основний вектор нашого розвитку».

Співвласник компанії DroneUA Валерій Яковенко переконаний, що нові технології у бізнесі не просто економічно вигідніші — вони допомагають економити ресурси, позитивно впливають на якість роботи суміжних галузей, створюють нові умови праці для персоналу та допомагають створювати цілий пласт нових спеціальностей. Найяскравішим прикладом є технологія дронів-обприскувачів, яка є наступним кроком у еволюції інструментів для обробки сільськогосподарських площ.

Вже зараз сукупно у світі дронами оброблено понад 40000000 га, що дозволило заощадити понад 20 тис. тонн пестицидів, допомагаючи створювати органічну продукцію. Крім цього, дрони дозволили заощадити понад 8000000 тонн води, що стає цінним ресурсом для кожного аграрія.

"Інноваційні технології - це основа сучасного відповідального бізнесу", - говорить спікер.

Керівник відділу зв'язків із громадськістю YASNO Антон Ковалишин розповів про те, як енергоефективні проекти сприяють досягненню Цілей сталого розвитку.

«Впроваджуючи енергоефективний проект на підприємстві, в державній установі чи житловому секторі — ми одночасно сприяємо покращенню екології, впровадженню інновацій, створюємо здорове та безпечне середовище у приміщеннях, забезпечуємо чисту енергію, модернізуємо інфраструктуру, допомагаємо містам бути більш стійкими, а також розвиваємо культуру відповідального та виробництва.

Енергоефективність та енергозбереження також дозволяють зменшувати енергетичну бідність, роблячи енергію більш доступною завдяки її раціональному використанню. Впроваджуючи енергоефективний проект, ми одночасно сприяємо досягненню 9 із 17 Цілей».

Експерт також поділився результатами впровадження 86 енергоефективних проектів, які енергосервісна компанія YASNO Efficiency профінансувала та впровадила «під ключ», досягнувши економі від 30 до 90% на промислових підприємствах та об'єктах соцсфери (школах, садках, лікарнях). Клієнти компанії за рік економлять 346 млн грн витрат на енергоресурси, 175 млн кВт·год електроенергії та 1100000 м3 природного газу, що еквівалентно скороченню викидів СО2 на 160 тис т на рік.

Підбиваючи підсумки зустрічі, ми хочемо подякувати всім учасникам та «Союзу українських підприємців» за можливість донести наші ідеї та поділитися нашим досвідом з громадськістю. Подібні зустрічі надихають і підстьобують нас створювати ще цікавіші інноваційні проекти та робити наш бізнес соціальним.

Спілка українських підприємців — це перша об'єднана сила незалежних українських підприємців, створена поза політичними інтересами з метою захисту інтересів підприємців та формування сприятливого бізнес-середовища в Україні.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами