Інсайти DroneUA з конференції The Aerium Summit в США: трансформація агрогалузі на 180°

June 04, 2024
Інсайти DroneUA з конференції The Aerium Summit в США: трансформація агрогалузі на 180°
   

Безпілотні технології стали обов’язковою умовою підвищення продуктивності операцій та масштабування у сільському господарстві. Стрімкий прогрес, інтеграція наукових досліджень та практичного досвіду із застосування робототехніки - стали ключовим елементом ефективного використання технології дронів. Сприяючи розвитку агрогалузі та зміцненню продовольчої безпеки на глобальному рівні, DroneUA та FarmFleet взяли участь у конференції The Aerium Summit, яка відбулася 28-30 травня 2024 року у Джонстауні, (Пенсильванія, CША).

Виступаючи на одній сцені з Остіном Девісом, лейтенант-губернатором Пенсильванії та керівництвом Lockheed Martin, Валерій Яковенко, СЕО та керуючий партнер компанії DroneUA, FarmFleet, а також голова аграрного комітету Асоціації Дронів Пенсильванії, експертно долучився до панельної дискусії "Дрони в сільському господарстві", де поділився глибокими інсайтами, візіонерським баченням та ідеями стосовно перспектив розвитку агроринку.

 

Технології дронів створили справжню революцію у сільському господарстві, пропонуючи нові послуги та рішення для розв'язання поточних проблем. Дрони еволюціонували з інструментів для моніторингу

та аналізу ситуації в полі до інструментів, що безпосередньо застосовуються в агроопераціях, обробляючи посіви засобами захисту рослин і замінюючи традиційну колісну техніку.

"10 років тому DroneUA використовувала дрони для моніторингу посівів, виявлення аномалій та інвентаризації полів, створюючи вражаючі проєкти з картографування загальної площі близько 121 405 га за шість тижнів. Сьогодні наш портфель реалізованих проєктів розширився до небачених масштабів. Завдяки дронам ми навчилися використовувати менше води та економити пальне, а також отримали змогу працювати на полях зі складною конфігурацією та в раніше неможливих умовах. Наприклад, оперативно розпилювати препарати після дощу, щоб запобігти втратам врожаю", - розповів Валерій Яковенко.

Попри значні досягнення та модернізацію вітчизняного агросектору, DroneUA продовжує трансформувати галузь і на міжнародних ринках: "Ми побудували екосистему з сотнями дронів і тисячами операторів в Україні, успішно надаючи послуги та забезпечуючи технологіями українських фермерів. Сьогодні ми поширюємо набутий досвід і у США, здійснюючи обмін цінними практиками між різними країнами. Галузь змінюється. Фермери стають молодшими, і їхні діти приносять передовий досвід з інших галузей".

Дедалі частіше робототехніка використовується для замовлення послуг у сервісних компаній, що призводить до зміни поведінки фермерів. Такий підхід до впровадження інноваційних технологій не лише збільшує врожайність і зменшує вплив на довкілля, але й створює тисячі робочих місць, формуючи більше можливостей для економічної стійкості молодого покоління.

“Приблизні розрахунки показують, що в найближчі 2-3 роки у сільському господарстві США може бути до 150 000 операторів дронів. Це лише початок технологічної революції, яка ще більше змінить сільськогосподарські практики”, - проаналізував Яковенко.

 

Такі погляди знайшли підтвердження і серед американських колег. Своїми думками поділилися й інші провідні експерти ринку, науковці та підприємці:

● Калеб Шварц, фермер та засновник Harvest Works наголосив на доступності та ефективності дронів, порівняно з традиційними наземними обприскувачами. Наземні машини коштують кілька сотень тисяч доларів, тоді як дрони є більш доступними й можуть працювати не менш ефективно, зі спрощеним обслуговуванням.

● Ширін Гатрешамані, доцент кафедри сільськогосподарської та біологічної інженерії в Пенсильванському університеті зауважила, що використання дронів покращує управління полями та створює можливості для прийняття оптимальних рішень завдяки максимально точному вимірюванню стану ґрунту, врожайності та виявленні хвороб. Доктор Ширін поділилася прикладами з використання дронів для виявлення пошкоджень від заморозків та вимірювання кислотності ґрунту, що є критично важливим для підтримання здоров'я посівів та оптимізації сільськогосподарських практик.

● Джон Г. Дюсслер-молодший, президент Асоціації дронів Пенсильванії та модератор панелі, підкреслив зростаючий інтерес до дронів серед студентів, а також зауважив значний потенціал дронів для створення революції в різних галузях.

DroneUA висловлює подяку організаторам конференції Aerium, а також Сільськогосподарському комітету Асоціації дронів Пенсильванії за ініціативу та координацію панельної дискусії "Дрони в сільському господарстві". Представлені інсайти є дорожньою картою для застосування майбутніх інновацій у сільському господарстві.

   

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами