DroneUA – у рецепті агрохабів

September 13, 2023
DroneUA – у рецепті агрохабів
   

DroneUA приєднується до програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО), метою якої є прискорення економічного розвитку сільських громад України шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі.

У рамках програми для вирішення ключових проблем для мікро та малих сільгоспвиробників пропонують створити центри агрокомпетенцій, які можуть стати осередками агрохабів на локальному рівні.

Моделі центрів мають забезпечити потреби агровиробників у засобах виробництва, сервісних та інформаційно-консультаційних послугах на місцевому рівні. Також вони можуть стати своєрідними клубами за інтересами для малих виробників – тобто допомагати там, де поодинці вирішити питання складно.

Центри агрокомпетенцій націлені саме на доступ до нових технологій та методів господарювання:

  1. Точне землеробство – фермери будуть здатні працювати з безпілотниками та здійснювати аналіз на підставі отриманих через дрони даних. 
  2. Діагностика в польових та лабораторних умовах – з‘являється можливість аналізу ґрунту та вимірювання його вологості, аналізу води, насіннєвого матеріалу, аналізу овочів та фруктів на залишки нітратів, листової діагностики рослин та мікроекспертизи рослин на базі агрохабів.
  3. Постачання малим фермерам засобів сільськогосподарського виробництва та якісний сервісний супровід – таким чином малі виробники можуть уникнути фальсифікату й почати співпрацювати з великими компаніями.
  4. Колективний збут малими виробниками вирощеної продукції, перетворення низки дрібних партій на більші оптові – завдяки цьому фермери отримуватимуть вищі прибутки та більшу прогнозованість їхньої роботи.

За словами експертки програми USAID Наталії Табінської, лише 10% сільгосппідприємств України користуються безпілотниками на близько 10% українських сільгосподарських земель. 

Але за допомогою безпілотних літальних апаратів можна:

  • досліджувати важкодоступні землі
  • проводити зйомки неоднорідності грунтів
  • ідентифікувати проблемні ділянки
  • здійснювати контроль якості внесення добрив та якості посівів
  • проводити безпосередню хімічну обробку полів
  • охороняти врожай

DroneUA готова стати частиною агрохабу, постачати технології й надавати сервісну та навчальну підтримку. Наша команда пропонує клієнтам два дні теорії й три-чотири дні практичних занять у полі. Ми навчимо, як правильно картувати поле та підготувати його до роботи, як сформувати пілотну команду і як вибрати додаткове обладнання.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами