Тісна співпраця бізнесу та освітніх закладів забезпечує найбільш ґрунтовний і якісний розвиток аграрної галузі країни. Плідна робота обох сторін задля зрощення висококваліфікованих і затребуваних на ринку фахівців створює міцний фундамент для популяризації інноваційних технологій і швидкого їх впровадження у виробничі процеси, що в свою чергу сприяє відновленню економіки країни та її лідерству на світовій арені.
Офіційна співпраця DroneUA та провідного університету НУБіП України розпочалася ще у 2021 році, коли був підписаний Меморандум та відбувся запуск спільної навчальної програми “Агрохімсервіс у прецизійному агровиробництві”. У 2022 році був зроблений наступний важливий крок - відкриття на базі університету «Академії Інновацій XAG» – сучасної лабораторії безпілотних рішень, яку укомплектували дронами-обприскувачами та супутніми інноваційними рішеннями бренду XAG з метою забезпечення практичної бази підготовки дипломованих фахівців.
У 2023 році міжнародна група компаній DroneUA посилила співпрацю з навчальними закладами України та виходить на новий рівень напрацювань із системним підходом та ініціювання спільних проектів. Зокрема, наразі на етапі запуску перебуває масштабний науково-дослідний проект з НУБіП. Він передбачає популяризацію безпілотних технологій у сільському господарстві шляхом проведення фахових лекцій, здійснення моніторингу польових умов і закладення в новому сезоні 2024 дослідних ділянок на посівах соняшнику, кукурудзи та ріпаку в господарствах університету.
Наприкінці листопада зроблено перший практичний крок у рамках ініціативи - фахівцями DroneUA встановлено систему агромоніторингу із цифровою платформою IoT в господарстві НУБіП на Київщині.
![](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0809/7968/9786/files/IMG_9747_2048x2048.jpg?v=1701702124)
Система складається із:
- камери Farm Camera, що передає зображення в режимі реального часу, дозволяє перевіряти стан урожаю та контролювати всі сільськогосподарські операції та керується за допомогою ПК або смартфону;
- приладу Soil Monitor, що здійснює моніторинг ґрунту за такими параметрами: температура, вологість, родючість на глибині до 50 см;
- метеостанції Weather Station, що розроблена для вимірювання клімату на рівні поля та управління методами точного землеробства, завдяки відстеженню 7 метеорологічних факторів : температура повітря,кількість опадів, вологість повітря, барометричний тиск, швидкість і напрямок вітру, кількість світла;
- джерела живлення Solar Panel, що має вбудований акумулятор і забезпечує автономне живлення системи та може працювати в дощову погоду протягом 15 днів поспіль.
Програмне забезпечення встановлюється на ПК або смартфон і забезпечує збір даних, візуалізацію та автоматизоване керування агроопераціями, надаючи рішення для інтелектуального сільського господарства, підвищення ефективності роботи та зниження витрат.
Система наразі вже фіксує стан поля за всіма вищенаведеними параметрами й отримані дані збираються для аналізу умов зимівлі озимих культур і прийняття ефективних рішень у наступному сезоні.
Після встановлення системи, представники DroneUA завітали до проректора науково-педагогічної роботи, міжнародної діяльності та розвитку НУБіП, д.е.н., професора Вадима Ткачука. Разом із ним, а також завідувачем кафедри ентомології, інтегрованого захисту та карантину рослин, доктором с. -г. наук, професором, член-кор. НААН України Миколою Долею обговорили та погодили ключові вектори спільного проекту та подальші кроки.
![](https://cdn.shopify.com/s/files/1/0809/7968/9786/files/photo_2023-11-28_17-56-31_2048x2048.jpg?v=1701702165)
Керівництво НУБіП має надзвичайно прогресивний погляд на розвиток аграрної галузі країни та націлене на застосування найбільш сучасних технологій в українських господарствах, їх популяризацію, активне вивчення та наукове обґрунтування для подальшої інтеграції в освітню сферу, реформування навчальних програм і вдосконалення виробничих процесів вітчизняних господарств.