Внутрішній погляд DroneUA з саміту SelectUSA – відродження економіки України: інновації та людський капітал

June 24, 2024
Внутрішній погляд DroneUA з саміту SelectUSA – відродження економіки України: інновації та людський капітал
   

Економічне відродження України є одним з найважливіших викликів сучасності не тільки для нашої країни, але й для інших також. Як ніколи раніше, економічний успіх України залежить від її здатності інтегрувати новітні технології, розвивати наукові дослідження та інвестувати в людський капітал. Попри труднощі Україна стрімко крокує до лідерства у сфері інновацій. Сьогодні відродження економіки зумовлене синергією інновацій та людського капіталу. Тож 21 червня в стінах Українського Дому у Вашингтоні (округ Колумбія), на події Ukraine's Economic Revival: Innovation and Human Capital - видатні спікери з різних країн, включаючи Оксану Маркарову, Посла України в США та Джеймса Голсена, Заступника Генерального Директора Служби комерційної діяльності США, поділилися своїми думками про ключову роль інновацій та людського капіталу у відновленні України. Захід включав програмні виступи, презентації та сесії, спрямовані на використання найбільших активів України та вивчення можливостей співпраці з українськими бізнесами.

У межах саміту SelectUSA 2024, захід зібрав українську делегацію експертів з різних галузей, що складалася з понад 30 зрілих компаній та стартапів, які представляли технологічну та інноваційну екосистему країни.

 

“Ми пишаємося тим, що є частиною цієї видатної делегації та маємо честь бути представленими на сьогоднішньому заході. Значущість сьогоднішнього заходу складно переоцінити. Він створив важливу платформу для представлення українських бізнесів і подолання різноманітних викликів, з якими вони зіштовхуються щодня. Від кадрових питань до інновацій у виробництві робототехніки та розвитку передових індустрій – захід охопив широкий спектр тем у двох всеосяжних сесіях”, - зазначив Валерій Яковенко, СЕО та керуючий партнер компанії DroneUA.

Загалом, основний акцент обговорень був спрямований на реалізацію можливостей, що виникли у найважчі для української економіки часи завдяки гнучкості, креативності та амбіціям українських бізнес-лідерів.

“Сьогодні Україна є одним із провідних гравців у сфері виробництва електронних компонентів та робототехніки. Ця позиція підкреслює потенціал майбутніх партнерств у сфері виробництва електроніки з США”, - підкреслив Валерій Яковенко.

Захід також містив цінні інсайти від представників інших інноваційних бізнесів щодо перспектив українських компаній на американському ринку. Українських бізнес-представників на заході можна було розділити на дві групи. Перша група досліджує можливості виходу на американський ринок, вивчає його потужність, вимоги та потреби. Друга - складається з компаній, які вже визнали Україну як привабливого партнера для постачання обладнання, послуг або участі у глобальних виробничих партнерствах.

“Наразі ми бачимо дві частини українського бізнесу: ті, що лише починають розглядати США як ворота до світового ринку, і ті, що вже активно працюють і поглиблюють свою співпрацю зі США. Більшість гостей події були учасниками інвестиційного саміту SelectUSA 2024. Цей саміт надає зрілим компаніям і стартапам унікальну можливість відчути рівень державної підтримки, доступної в США. Комерційні установи та різноманітні офіси економічного розвитку кожного штату фактично змагаються за присутність нових компаній та партнерів на своїх ринках. Цей досвід слід використовувати для масштабування власних бізнесів та передавати як необхідний для українських державних установ, особливо під час відновлення України”, - аналізує СЕО та керуючий партнер компанії DroneUA.

 

Саміт SelectUSA 2024 висвітлив можливості на рівні різних штатів щодо відкриття значних інвестиційних напрямків та розширення діяльності українських бізнесів на глобальній арені через співпрацю з державними та приватними установами в США.

Захід Ukraine's Economic Revival: Innovation and Human Capital відбувся в Українському Домі – культурному осередку, створеному українським посольством у США. Це місце підкреслює важливість технологічної дипломатії відносно нової концепції, коли українські підприємства та навіть окремі інженери стають амбасадорами України на світовій арені. Вони ведуть невеликі дискусії, поширюючи щоденний досвід, набутий в Україні.

Українське посольство в США, зі своїм регламентованим підходом до залучення представників різних індустрій і поширення української думки, відіграє ключову роль. Однак Український Дім у Вашингтоні дозволяє більш гнучко доносити наші ідеї та бути присутніми на глобальній комунікаційній арені. Співпраця між Українським Домом та посольством є зразком для аналогічних зв'язків з громадськістю, комунікацій та заходів у інших країнах-союзниках України.

“Зосередження на інноваціях і посилення напряму освіти, науки та інновацій в Українському Домі – це значний крок вперед. Важливо обговорювати значення інновацій та науки не лише у традиційному сенсі, де отримання диплома займає роки, але й у контексті поточної ситуації в Україні. Після перемоги на полі бою та підтвердження незалежності Україна повинна відновлювати країну та економіку. Для цього потрібні фахівці з різноманітними професійними навичками, яких зараз бракує. Тому збільшення швидкості навчання є життєво необхідним, не лише шляхом покращення якості освіти в Україні, яка вже є досить високою, але й через співпрацю з міжнародними інституціями, академіками та навчальними закладами”, - підсумував Яковенко.

Новий напрямок в Українському Домі, що спрямований на обмін знаннями, досвідом та налагодження нових партнерських зв'язків, безсумнівно є великим та впевненим кроком до майбутнього кадрового потенціалу, необхідного для відновлення України.

На саміті SelectUSA 2024 компанії, що представляли Україну, були сильними та потужними, демонструючи лідерство та слугуючи прикладами для наслідування. Вони ділилися своїм досвідом та шукали нові партнерські зв'язки для розвитку українсько-американських відносин, наголошуючи на важливості новітніх технологій та можливостей, виносячи їх на передній план.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами