Дрони в нафтогазовій галузі України

September 28, 2023
Дрони в нафтогазовій галузі України
   

Нові технології на службі нафтогазової галузі, дрони від DroneUA для визначення витоків метану представлені в Україні

Виток метану в газовій промисловості становить серйозну небезпеку для навколишнього середовища, це ризики і для персоналу підприємств, і для об'єктів інфраструктури. Забезпечення безпеки роботи нафти та газопроводів, ємностей або об'єктів інфраструктури є однією з найбільш витратних статей виробляючих та транспортуючих структур. За допомогою технологій дронів та можливості дистанційного виявлення витоків газу роботи виконуються більш ефективно з меншими витратами та ризиками для співробітників компаній.

Технологія

Для дистанційного визначення витоків метану застосовується метод лазерної спектроскопії за допомогою сенсорів, що встановлюються на дрони. Дані, отримані з лазерних сенсорів, комбінуються з даними польоту безпілотного апарату та інформацією одержуваних з візуальних сенсорів. В результаті дрон може виявити витік газу на відстані до 100 метрів у концентрації вище за рівень 5ppm (parts per million).

Дрон дозволяє досліджувати потенційно небезпечний об'єкт на відстані до кількох кілометрів від оператора

Застосування

Визначення витоків газу є критичним для всієї вертикалі підприємств нафтогазової галузі. Використання сенсорів у комбінації з даними польотних контролерів дронів дозволяє оперативно реагувати на визначені проблеми та дозволяє координувати роботу інших служб, що особливо важливо як у момент надзвичайних ситуацій, так і планових оглядів.

Як у випадку магістральних газопроводів високого тиску, так і в разі газотранспортних мереж низького тиску, використання дронів дозволяє підвищити ефективність і якість роботи персоналу.

Перші польоти

Презентація технологій DroneUA та демонстраційні вильоти польотних бригад були виконані на щорічній конференції групи компаній «Нафтогаз», «Охорона праці, екологічна та промислова безпека».


Акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” є провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу, однією з найбільших компаній України.

Компанія “Нафтогаз України” є вертикально інтегрованою нафтогазовою компанією, яка здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти та газу, постачання природного та зрідженого газу споживачів. Понад 90% нафти та газу в Україні видобувають підприємства Компанії.

 
   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами