ДСНС України почала використовувати тепловізійні дрони для розвідки горіння торфовищ

October 03, 2023
ДСНС України почала використовувати тепловізійні дрони для розвідки горіння торфовищ
   

19 листопада у селі Данівка Козелецького району Чернігівської області рятувальники провели повітряний моніторинг з метою комплексного вивчення та визначення осередків горіння торфовищ.

Роботи проводились за допомогою безпілотного літального апарату, оснащеного тепловізорним обладнанням. У розвідці брали участь: компанія Drone.UA, працівники Наукового Центру аерокосмічних досліджень Землі, а також співробітники науково-дослідного центру інноваційних технологій УкрНДІЦЗ. >

Безпілотна платформа Drone.UA з тепловізорним обладнанням та відеокамерою високої роздільної здатності застосовується для проведення швидкої розвідки пожеж для забезпечення ефективного гасіння. На окремих осередках займання проводилися заміри температури за допомогою наземної тепловізійної зйомки в далекому інфрачервоному діапазоні, паралельно здійснювалася зйомка та вимірювання тієї ж температури безпілотним літальним апаратом.

У процес робіт було визначено підземні осередки займання з температурою від 55 до 200 градусів на поверхні землі. Загальна територія, на якій проводився безпілотний моніторинг, склала 70 га.

У процесі розвідки дослідники вказували працівникам пожежної служби на ділянки, де потрібно гасити торф насамперед.

Результати показали, що використання безпілотного літального апарату допомагає працівникам пожежної служби ідентифікувати осередки тління торфу, наслідки розвідки демонструють об'єктивну інформацію про загальну площу горіння торфовищ.

Більш інформації на сайті

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами