Інтертелеком тестує безпілотні технології у будівництві своїх мереж.

October 03, 2023
Інтертелеком тестує безпілотні технології у будівництві своїх мереж.
   

Drone.UA оператор першим провів роботи з використання дронів для інспектування базових станцій та телекомунікаційних антен.

Раніше для проведення візуального інспектування та перевірки технічного стану об'єктів використовувався людський ресурс. Використання дронів дозволить вийти на новий рівень у плануванні та модифікації мережі. Серед завдань, які можуть бути делеговані технікою — огляд об'єктів нового будівництва для планування та розвитку мережі, планування радіорелейних інтервалів, візуальне підтвердження наявності/відсутності пошкоджень на фідерній трасі.

Якість аналізу об'єкта за допомогою безпілотних апаратів дозволяє провести всебічну оцінку стану обладнання завдяки камерам з високою роздільною здатністю, оптичним та термальним датчикам, якими оснащуються дрони. Дані з них в режимі реального часу передаються операторам дронів, і завантажуються в хмарне сховище для подальшого вивчення фахівцями «Інтертелеком».

На підставі отриманих даних будуються детальні 3D-моделі конструкцій, що дозволяють проаналізувати будь-яку площину антен як для проведення оперативних робіт, так і для фіксації змін та планування.

«Одне із завдань Drone.UA — робити технології доступнішими. Ми прагнемо того, щоб дрони сприймалися не тільки як іграшки чи об'єкти військового призначення, а й робили багато процесів у нашому звичайному житті простіше. Інспектування об'єктів є саме сферою, де ми можемо це зробити. Ми раді співпраці з «Інтертелеком», оскільки воно відповідає нашому баченню загальної концепції використання дронів», — розповів співзасновник компанії Drone.UA Яковенко Валерій.

«Ми прагнемо максимально задіяти сучасні технології у всіх аспектах своєї діяльності, — підкреслив генеральний директор компанії «Інтертелеком» Борис Акулов. — Дрони вже успішно застосовуються для виконання аналогічних завдань у багатьох країнах світу, а «Інтертелеком» став першопрохідником цієї сфери в Україні.

_______________________________

Компанія «ІНТЕРТЕЛЕКОМ» займає 4 позицію серед мобільних операторів зв'язку в Україні. Оператор надає послуги мобільного зв'язку, фіксованого зв'язку, міжнародного зв'язку та 3G інтернет доступу за технологіями CDMA EVDO Rev.A та CDMA EVDO Rev.B у всіх регіонах України. Використовуючи стандарт CDMA, оператор «Інтертелеком» забезпечує високу якість зв'язку та високу швидкість передачі даних, конфіденційність та екологічну безпеку зв'язку.
Послуги доступні на найширшій зоні покриття серед операторів, що надають послуги 3G інтернет доступу – понад 14 000 населених пунктів. Покриттям забезпечено всі обласні центри, великі населені пункти та основні транспортні магістралі країни. Абонентська база оператора на сьогоднішній день становить понад 1 мільйон 273 тис. абонентів.

Drone.UA – провідний інтегратор безпілотних технологій на ринку України Компанія веде свою діяльність в аграрній сфері, енергетики та нафтогазовій промисловості, а також у сферах геодезії та топографії. Основними напрямками роботи Drone.UA є розробка та впровадження галузевих рішень, заснованих на технології дронів, надання послуг з використанням БПЛА, а також обробка даних, що одержуються за допомогою безпілотників. Безпілотники Drone.UA використовуються на понад 1.5 млн гектарів посівних площ України.

 
   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами