Моніторинг соняшнику і кукурудзи протягом усього вегетаційного періоду

September 11, 2023
Моніторинг соняшнику і кукурудзи протягом усього вегетаційного періоду
   

Картування за допомогою дронів допомагає отримати всю необхідну інформацію про розвиток рослин протягом усього сезону, що допомагає заощадити час, гроші та ресурси агровиробників і агрономів.

Соняшник і кукурудза є критично важливими культурами для багатьох виробників. Турбота про посіви, особливо про соняшники, у яких на кожній головці сотні насінин, вимагає особливої уваги. DroneUA реалізували ряд проєктів з комплексного застосування технологій дронів для дослідження полів соняшнику і кукурудзи. Маючи досвід роботи у сфері точного землеробства за допомогою дронів, команда GIS фахівців використовували PIX4Dfields для збору інформації про культури й обробки даних. Поставлена задача — аналіз ключових етапів розвитку рослин і формування наступних звітів та аналітика: підрахунок рослин та контроль якості виконаних посівних робіт, створення карт рекомендацій для застосування гербіцидів, аналіз вегетаційного періоду і створення карт цвітіння.

Підрахунок рослин і контроль якості виконаних посівних робіт

Перше дослідження полягало у підрахунку кількості сходів соняшника. Кожна головка соняшнику важлива для отримання хорошого врожаю, що буде використовуватися для виробництва соняшникової олії. Використання дронів для аналізу врожаю окупає інвестиції з точки зору швидкого надання інформації, яка раніше була недоступна.

Перша зйомка була проведена на початку червня, якість посіву оцінювалося за допомогою карт з високою деталізацією (GSD) від 1 до 2 см/пікс. Дана деталізація дозволяє визначати та аналізувати окремі рослини. Дані оброблялися за допомогою PIX4Dfields, далі система аналітики, розроблена в DroneUA, використовувалася для підрахунку рослинності з точністю від 80 до 90%. Було визначено точну кількість соняшників і кукурудзи на цих полях, що дозволило фермеру оцінити якість виконаних посівних робіт, визначити місця без сходів і отримати приблизне значення очікуваної врожайності для планування логістики на більш пізній період сезону.

Створення карт рекомендацій для застосування гербіцидів

Використання картування за допомогою дронів для планування внесення гербіцидів допомагає запобігти непотрібній обробці поля та зайвим витратам препарату. Попереднє сканування проводиться на стадії кущіння і росту стебла, що для соняшника і кукурудзи припадає на другу половину червня. На цьому етапі вимірюється і потім аналізується висота рослинності, щоб визначити різні стадії росту рослин, а також визначається кількість та вплив бур’янів.

Спочатку ми обробили й проаналізували дані в PIX4Dfields, а потім провели подальший аналіз за допомогою QGIS для створення карти забур’яненості та карти рекомендацій для застосування гербіцидів. Таким чином, була створена карта диференційованого внесення гербіцидів для зменшення загальної кількості використовуваних пестицидів, що веде до більш екологічного агровиробництва.

Точне внесення добрив

Добрива, внесені в поле, можуть завдати шкоди навколишньому середовищу. Ми повернулися в поле на початку липня, щоб запланувати точне внесення добрив для кукурудзи та соняшнику. Для аналізу стану і здоров’я сільськогосподарських культур використовувалися мультиспектральні дані.

Дані оброблялися за допомогою PIX4Dfields для створення карти вегетаційного індексу NDVI, чутливого до вмісту хлорофілу в рослинах і кількості листкової біомаси, на основі мультиспектральної камери DJI P4 Multispectral.

Потім вимірювання використовувалися для створення карти зон для диференційованого внесення добрив, що дало можливість оптимізувати живлення рослин та зекономити на кількості добрив, що вносяться в поле. Працюючи з дронами та мультиспектральними зображеннями, фермери економлять добрива і гроші, підвищуючи рентабельність інвестицій.

Аналіз в кінці вегетаційного періоду, карта цвітіння

У кінці вегетаційного періоду підраховують головки соняшника, щоб перевірити стадію розвитку і ступінь цвітіння. Розуміння рівнів розкриття квітів можна використовувати для планування обробки мікродобривами, щоб збільшити ріст рослин. Таким чином, за допомогою PIX4Dfields була створена карта цвітіння для отримання інформації, щоб спланувати режим обробки.

Моніторинг протягом вегетаційного періоду

Сезонний моніторинг за допомогою дронів і мультиспектральної фотограмметрії забезпечив значну окупність інвестицій, оскільки заощадив добрива, гербіциди та час, а також в деталях показав рівень стресу окремих ділянок поля і дозволив спланувати обстеження полів. Агровиробники можуть покращувати запланований збір врожаю, використовуючи картування за допомогою дронів для вимірювання розвитку без втрати часу або врожаю.

PIX4Dfields надає ключові інструменти для обробки отриманих даних. Для розрахунку достовірних значень індексу використовувалися зображення різних періодів протягом сезону.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами