Перший кейс по страховим виплатам від “Мотор-Гарант” за програмою страхування дронів

September 09, 2023
Перший кейс по страховим виплатам від “Мотор-Гарант” за програмою страхування дронів
   

На початку 2022 року Страхова компанія “Мотор-Гарант” провела першу виплату компенсації за страховим випадком у рамках страхового продукту “ДРОН”.

У страховий продукт “ДРОН” входить дві програми страхування:

  • КАСКО — страховий захист дрона;
  • страхування відповідальності перед третіми особами.

Страховий продукт покриває ті страхові випадки, що не входять у систему гарантії заводу-виробника.

Згідно умов виробника, на обладнання надається офіційна гарантія строком 12 місяців, що розповсюджується лише за умови використання дрона згідно правил експлуатації, що зазначені в інструкції виробника та при належних умовах: температурний режим, вітер тощо, та діє виключно на випадки заводського браку. Також при постачанні обладнання проводиться навчання персоналу щодо техніки безпеки та застосування обладнання для потреб картування.

Таким чином шкода, завдана навмисними чи ненавмисними діями пілотів, не компенсується. Для того, щоб врахувати ці ризики, власники БПЛА можуть оформити додаткове страхування, що покриє подібні випадки. Саме це і зробив клієнт DroneUA, компанія ТОВ “Вуглехімічна лабораторія”, оформивши страховий продукт “ДРОН”.

Суть страхового випадку

У вересні 2021 року була виконано постачання квадрокоптеру Phantom 4 RTK на підприємство ТОВ “Вуглехімічна лабораторія”.

Через два місяці після постачання обладнання та проведення навчання для співробітників підприємства стався інцидент, в результаті якого був пошкоджений дрон.
Представники ТОВ “Вуглехімічна лабораторія” одразу повідомили про випадок у страхову компанію та направили дрон до сервісного центру DroneUA.

Враховуючи те, що на обладнання розповсюджувався термін дії офіційної гарантії заводу-виробника, представниками DroneUA було подано відповідний запит на гарантійне обслуговування, але при аналізі чорного ящику дрону було зафіксовано, що падіння сталося внаслідок умов, які не підпадають під дію гарантійних зобов’язань заводу-виробника.

За результатами попередньої оцінки, вартість ремонту включно з вартістю запчастин склала більше 85 000 грн.

Після аналізу інформації, наданої Сервісним центром DroneUA, Страхова компанія “Мотор-Гарант” задовольнила страховий випадок та виплатила компенсацію.

Отже, 10% вартості ремонту було відшкодовано за рахунок франшизи ТОВ “Вуглехімічна лабораторія”, а 90% за рахунок страхування.

Додатковий пакет страхування від Страхової компанії “Мотор-Гарант” дозволяє покрити більшість ризиків, що можуть виникнути під час експлуатації дронів.

Інформаційна довідка

“Мотор-Гарант” — страхова компанія, що працює на ринку з 2000 року. “Мотор-Гарант” має 28 ліцензій на здійснення страхової діяльності: КАСКО, ОСАЦВ, добровільне автострахування, страхування тих, хто виїжджає за кордон, медичне страхування, страхування від нещасних випадків, страхування майна, страхування власників зброї та інші. За результатами 2021 року компанія отримала нагороду “Лідер галузі”.

ТОВ “Вуглехімічна лабораторія” — компанія, що займається проведенням лабораторних досліджень вугільної продукції.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами