Потреба в агродронах зростає. Підсумки Польової демонстрації XAG

August 29, 2023
Потреба в агродронах зростає. Підсумки Польової демонстрації XAG
   
У самий розпал сезону група компаній DroneUA провела Польову демонстрацію агродронів, під час якої зібрала партнерів, клієнтів і всіх зацікавлених аграріїв, аби вкотре наочно підтвердити високу ефективність та інноваційність агротехнологій XAG. Захід відбувся 24 травня у Кагарлику (Київська обл.).

Учасники мали нагоду побачити кожен етап втілення безпілотних інновацій XAG у агровиробництво в польових умовах – від підготовки місії до розпилювання, а також почути експертні коментарі від досвідчених практиків внесення ЗЗР дронами. Крім того, відвідувачі одними з перших побачили новинки XAG, що тільки з’явилися на українському ринку.

Перспективи агросезону 2023

Цьогоріч потреба аграріїв в оптимізації виробництва стає актуальною, ніж будь-коли раніше. Зважаючи на стрімке подорожчання ресурсів, виникає необхідність скоротити їх витрати в кожній агрономічній операції, зокрема, й у проведенні захисту посівів, що потребує значної кількості ЗЗР, води, пального. Передові розробки дозволяють знизити обсяги потрібних ресурсів і в той же час підвищити якість проведення операції.

Застосування агродронів XAG дозволяє:

зекономити до 90% водних ресурсів завдяки нормі виливу 5-7 л/га;
знизити витрати пального в 20 разів, порівняно з традиційною наземною технікою;
зменшити витрати на препарати до 30% за рахунок ультрамалого об’єму крапель;
виключити механічне пошкодження рослин (+10% врожаю);
працювати без технологічних колій (+2-4% продуктивної площі);
обробляти поля зі складною конфігурацією ті відразу після дощу;
виконувати операції значно швидше завдяки мобільності обладнання.
“Зважаючи на численні переваги агродронів XAG, вони критично необхідні аграріям у цьому сезоні. Відтак, потрібне напрацювання єдиного механізму отримання дозволів на польоти агродронами, що спростить і прискорить процес внесення ЗЗР. Минулого року такий механізм було створено між Міністерством аграрної політики та Міністерством оборони України, завдяки чому агродрони могли літати й сезон відбувся. Ми вже провели кілька зустрічей з профільною асоціацією УКАБ і Міністерством аграрної політики України щодо повторного напрацювання такого механізму. Працюємо над можливістю працювати агродронами в сезоні 2023 для вчасного виконання захисту посівів, отримання запланованої врожайності культур і підтримки економіки України та продовольчої безпеки світу “, – зазначає Володимир Огійчук, бренд-менеджер XAG.

Екосистема рішень XAG. Практичний досвід партнера

Флагманом агродронів і фаворитом європейського ринку є двороторний дрон-обприскувач XAG V40, що підкорив аграріїв своєю мобільністю та високою маневреністю.

“XAG V40 є дуже простим у керуванні й створенні місії. Головне завдання – правильно задати всі параметри роботи (контури поля, швидкість і висота польоту), тоді агродрон летить чітко за маршрутом і сам повертається на стартову точку. Для продуктивної роботи потрібно мінімум 3 акумулятора та генератор. За годину можна обробити до 15 га”, – ділиться Дмитро Мартинюк, головний менеджер з продажів компонентів точного землеробства в компанії “Агро-Солар”.

Компанія “Агросолар” виконує внесення агродронами вже понад три роки. На початку своєї діяльності для кожного продажу обладнання необхідно було виконати демо-показ, оскільки це була нова ніша на ринку й аграрії потребували більше практичних демонстрацій технології. На сьогодні ефективність внесення ЗЗР дронами доведена інтеграторами безпілотних технологій на кількох мільйонах гектарів українських полів. За цей час “Агро-Солар” випробовували різні норми виливу, залежно від полів і культур – від 3 до 12 л/га. І дійшли висновку, що найбільш оптимальною є норма внесення це 5-8 л/га.

“Також ми порівнювали внесення гербіциду на кукурудзі самохідним обприскувачем, шириною 36 м і дроном-обприскувачем XAG V40. Самохідний обприскувач працював із нормою до 180 л/га, агродрон – 5-6 л/га. Через 4 дні ми приїхали і ефект на обох ділянках був однаково позитивним, разом із тим клієнт зекономив чимало коштів, на ділянці, де працював дрон XAG V40”, – відзначає Дмитро Мартинюк.

Своєю високотехнологічною та масштабною конструкцією учасників зацікавив найпотужніший на ринку агродрон XAG P100. Головною особливістю XAG P100 є літальна платформа зі змінним функціональним модулем:

XAG RevoSpray (ємність баку для рідини 40 л);
XAG RevoCast (ємність баку для сипучих/гранульованих/насіння – 60 л);
XAG Terra (модуль для оперативного картографування).

Тепер переключатися між операціями можна максимально просто в полі, при цьому гарантувати високу якість результату залежно від особливості операції. Разом із тим агродрон XAG P100 встановлює нові стандарти продуктивності:

загальна продуктивність 25 га/год;
максимальна продуктивність розпилення до 12 л/хв робочого розчину;
максимальна продуктивність розкидання 80 кг/хв;
тривалість роботи на одному заряді акумулятора – до 280 кг внесення сипучих матеріалів і до 7 га обробки робочим розчином.
Технологічні новинки XAG

Учасникам демонстрації презентували новинку від XAG – cистему автопілотування та підрулювач AutoPilot Console. Це мобільний підрулювач, яким можна обладнати будь-яку самохідну машину протягом 20 хв. Автопілот має низку переваг, порівняно з аналогами. Насамперед – це можливість працювати з різними джерелами точного сигналу і незалежність від Інтернету. Автопілот не має власного монітору, оскільки працює зі звичайного смартфону з операційною системою Android. Однією з головних переваг цього сучасного оснащення є досить агресивна ціна в межах $3-4 тис. І він уже доступний до замовлення на українському ринку.

Демонстрація агродронів XAG V40 і XAG P100

Учасники мали змогу спостерігати за підготовкою всього обладнання до польоту, побачити, як працюють дрони-обприскувачі, опісля оглянути детально всю техніку, поспілкуватися з досвідченими пілотами-тренерами компанії DroneUA, які розповіли та показали, як обмірюють ділянку, створюють місію, підключають і запускають дрони в роботу.

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим імпортером та дистриб’ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інші.

У структурі групи компаній функціонують власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкритий центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються на більш ніж 4 млн гектарів посівних площ України. Лише за результатами агросезону 2021 дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн га.

DroneUA входить до трійки найбільш інноваційних бізнесів в сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та до двадцятки найбільш інноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, які презентує на ринку України, та веде активну діяльність в сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також в сферах енергетики, геодезії і топографії.
   
Про DroneUA

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами