В Україні створено профспілку пілотів дронів

October 03, 2023
В Україні створено профспілку пілотів дронів
   

В Україні з'явилася перша професійна спілка, яка об'єднує інтереси всіх пілотів дронів — “Професійна спілка безпілотної журналістики”.

Ініціювали організацію співробітники найбільшого інтегратора безпілотних технологій в Україні, компанії DroneUA, щоб об'єднати ринок та сформувати етичні стандарти використання безпілотних технологій.

Профспілка безпілотної журналістики - це платформа для обговорення та пошуку рішення для загальних проблем ринку. Це галузева громадська організація, яка об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами щодо їх професійної діяльності — журналістів та інших працівників засобів масової інформації, які професійно збирають, отримують, створюють та займаються підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконують редакційно-посадові та інші службові обов'язки з використанням дронів або БПЛА.

Головним завданням об'єднання є юридична підтримка та допомога для пілотів БПЛА. Додатковими перевагами, окрім юридичної підтримки, будуть доступ до освітньої бази спілки, можливість участі у майстер-класах та відкритих заходах.

При вступі до Професійної спілки безпілотної журналістики, учасники отримують підтримку не лише в Україні, а й за її межами, оскільки профспілка створена на базі Незалежної медіа профспілки України та Міжнародної федерації журналістів.

Основними умовами вступу є діяльність, пов'язана зі збором інформації за допомогою дронів, та публікації у медіа. Союз працює на платних умовах, за моделлю членських внесків, які йдуть виключно на адміністративні витрати та організаційний супровід кожного учасника. Також за кошти спілки організовуватимуться тематичні заходи, юридичні консультації та освітні лекції для членів.

“ Останнім часом у пресі досить часто згадується ситуація, коли стосовно журналістів, які використовують інноваційні інструменти у своїй роботі, здійснюються не зовсім законні дії. Це стосується перешкоди журналістської діяльності. Наше завдання зробити “Професійна спілка безпілотної журналістики” інструментом, що дозволяє отримати правовий захист кожному члену організації. І насамперед захист для операторів БПЛА” — коментує Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA та Глава “Професійної спілки безпілотної журналістики”

Подати заявку на участь у профспілці безпілотної журналістики може кожен охочий, заповнивши анкету на адресу https://prof.drone.ua >

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами