Commercial UAV Expo: технологічна дипломатія та масштабування українського дронобудування

September 06, 2024
Commercial UAV Expo: технологічна дипломатія та масштабування українського дронобудування
   

Останній день міжнародної виставки Commercial UAV Expo 2024 став ключовим у представництві України як виробничої бази та важливого гравця на світовій арені безпілотних технологій. Адже саме 5 вересня відбулася презентація платформи Fleet of Millions — ініціативи українських компаній, що спрямована на формування екосистеми виробництва дронів та робототехніки, заснованої на українському досвіді. Локалізація компонентів, програмного забезпечення та готових рішень, що створені в Україні були представлені міжнародній технологічній спільноті на найвищому рівні.

 

Зокрема, на заході українська екосистема зібрала розробників дронів та виробників спеціалізованих компонентів, а також представників державного сектору — Міністерства цифрової трансформації, Міністерства внутрішніх справ та Генерального консульства України в Сан-Франциско. Разом експерти взяли участь у панельній дискусії: «Флот мільйонів: Українські секрети масового виробництва дронів», де дослідили поточні можливості української екосистеми безпілотних технологій, а також експортний потенціал для кроскультурної співпраці та утворення нових партнерств. 

 

Експертні обговорення відкрило відеозвернення віцепрем'єр-міністра України Михайла Федорова: “Безпілотні технології стануть важливою частиною відбудови України, виконуючи завдання зі спостереження за державними кордонами, підтримки цивільної інфраструктури та сільського господарства, залучаючи їх у випадку виникнення надзвичайних ситуацій та для порятунку людських життів — і це лише кілька прикладів.”

Оцінюючи перспективи розвитку індустрії та внесок держави, Михайло Федоров зазначив, що протягом кількох років концепція використання дронів буде повністю переглянута, адже продукти на основі безпілотних рішень впроваджуються в Україні вже зараз: “Роль уряду полягає в тому, щоб встановити чіткі правила і створити простір, де інновації зможуть розвиватися, а не існувати в межах жорстких рамок. Ми вже розробили концепцію розвитку сектору інновацій на наступні 10-30 років. Адже український досвід, блискучі інженери, сприятливі податкові й правові умови для розвитку компаній є фундаментом для співпраці та інвестицій в Україну.”

Не тільки корпоративний сектор, але й українська дипломатія займає активну позицію, постійно сприяючи утворенню міжнародних партнерств. У своєму виступі Дмитро Кушнерук, Генеральний консул України в Сан-Франциско наголосив: Сьогодні Україна знаходиться на передовому краю розвитку технологій БПЛА і наше головне завдання — налагодження діалогу між Україною та США, що вже відображається у якісній комунікацію між українськими бізнесами та американськими компаніями-виробниками. Важливо, щоб українські компанії мали можливість інтегруватися в світовий ринок, налагоджувати співпрацю з виробниками та постачальниками запчастин, створювати нові партнерства з міжнародним, в тому числі американським бізнесом.  Тому варто не тільки підтримувати наявні розробки, а й швидко та злагоджено створювати нові, щоб мати конкурентну перевагу у сфері безпілотних технологій. Наразі країна розробляє нові продукти, орієнтуючись на масштабування виробництва та покращення технологій, що можливо реалізувати в США.” 

 

Своєю чергою представник Міністерства внутрішніх справ України наголосив, що країна демонструє високий рівень інтеграції безпілотних технологій у промисловість та безпеку, що є як досягненням, так і викликом для подальшого розвитку індустрії. Тому особливо важливо знайти баланс між безпекою та комерційним застосуванням дронів.

 

В рамках дискусії Володимир Гаплік, генеральний директор FarmFleet окремо підкреслив роль використання робототехніки в сільському господарстві, де Україна досі залишається світовим лідером з використання агродронів попри усі виклики. Тепер цей досвід може бути експортований для зміцнення позицій України на глобальному ринку.

 

Заключний день виставки став особливо успішним для українських компаній, які отримали найвищі нагороди, включаючи відзнаку за найкращі презентації нових продуктів. Український павільйон, що є осередком українських технологічних бізнесів та справжнім відкриттям триденної виставки продемонстрував приклад можливої екосистеми, що здатна виводити лідерів-виробників на світові ринки різних масштабів та спрямувань

“Наша місія — створити партнерства та колаборації з іноземними бізнесами по всьому світу. Переконаний, що за два роки ми спостерігатимемо ще більшу кількість українських розробок на ринках Сполучених Штатів”, — зазначив Валерій Яковенко, співзасновник та керуючий партнер DroneUA та Futurology.

 

Відтепер Український павільйон на Commercial UAV Expo стане щорічною ініціативою, і вже наступного року міжнародна спільнота побачить ще більше інноваційних українських компаній на глобальній технологічній арені.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами