За останні роки український ринок безпілотних технологій здійснив значний якісний стрибок у розвитку, демонструючи незамінність набутого досвіду та безкомпромісність технологічної бази, що здобули визнання у світі. Завдяки приватним ініціативам український ринок перетворився з амбітної ідеї на серйозного гравця на міжнародній арені. І саме приватні компанії стали основною рушійною силою зростання українського сегмента виробництва безпілотників.
Відтак, світова індустрія безпілотників активно готується до 10-ї ювілейної масштабної виставки - Commercial UAV Expo 2024, яка відбудеться 3-5 вересня в Caesars Forum у Лас-Вегасі (США). Подія стане головною платформою для демонстрації технологій комерційних і цивільних безпілотних авіаційних систем у Північній Америці.
Минулоріч, відвідуючи Commercial UAV Expo у компанії DroneUA з'явилася ідея представлення українських технологій на американському ринку. Вже тоді українські компанії, що створюють новітні рішення та утворюють нові екосистеми мали значний потенціал для гідного представлення у світі. Тож як лідер у сфері комплексних рішень для сільського господарства, інфраструктури та енергетики, а також революціонер галузевих операцій, DroneUA у партнерстві з вітчизняними інженерами-підприємцями створює український павільйон, що стане визначною особливістю цьогорічної виставки.
Зокрема, потужний український потенціал на весь світ представлять провідні українські компанії в галузі безпілотних технологій та інновацій, а саме:
- Futurology: американський підрозділ компанії DroneUA, що впроваджує інновації на перетині технологій та майбутніх тенденцій, переосмислюючи можливості безпілотників та робототехніки.
- Піранья-Тех: розробляє і виробляє системи РЕБ для дронів/БПЛА. Продукція використовується у понад 20 країнах для захисту перших осіб ОАЕ та Катару, а також поліцейських установ Південної Америки, Канади, Італії, В’єтнаму та ін.
- Bavovna: спеціалізується на гібридній навігації на основі штучного інтелекту для безпілотних повітряних, наземних і підповерхневих дронів у середовищах де немає або недоступна GPS.
- Radiobird: розробляє багатоцільові всепогодні БПЛА VTOL з функцією ситуаційної обізнаності та безпеки та інтелектуальні радарні системи радіоелектронного моніторингу повітряного та наземного трафіку.
- Kara Dag: інноватори у сфері виявлення та захисту безпілотників, що розробляють детектори безпілотників на основі штучного інтелекту для підвищення рівня безпеки та конфіденційності.
- BOXO:виробник мобільних робочих місць та кейсів, адаптовані під потреби клієнтів. Розробляють компактні, функціональні рішення, які легко транспортувати і швидко приводити в робочий стан для польових умов і тимчасових майданчиків."
Компанії-першопрохідці продемонструють власні напрацювання та розкажуть про свої революційні досягнення світовій аудиторії. Завдяки можливості впровадження передових систем управління, автоматизації та аналітики, що значно підвищує ефективність і точність роботи у різних галузях та широкому спектру застосувань безпілотних рішень: від аграрного сектору до безпеки та інфраструктури - українські розробки є затребуваними у всьому світі.
Наразі український ринок безпілотних технологій складається як з державних підприємств, так і з комерційних компаній. Близько 200 компаній активно працюють над створенням безпілотних технологій та компонентної бази. Загалом ринок налічує понад 700 різних підприємств, які займаються розробкою та впровадженням технологій у цій галузі, що свідчить про сегментований, а головне багатопрофільний ринок з кластером пов'язаних між собою гравців.
Зокрема заходи в рамках українського павільйону включатимуть круглий стіл на тему сільськогосподарських дронів, організований John Deere та DroneUA, а також панельну дискусію «Флот на мільйони: Українські секрети масового виробництва дронів».
Український павільйон - ініціатива, що очолювана українськими підприємцями та підтримана державними й комерційними структурами, спрямована на впровадження українських інновацій та обмін практичним досвідом у процесі відновлення та відбудови України. Висвітлюючи застосування у будівництві, енергетиці, інфраструктурі та сільському господарстві, павільйон підкреслить значний вплив технологій на економічне відновлення та розвиток країни.
На виставці Commercial UAV Expo учасники українського павільйону виконуватимуть роль амбасадорів та технологічних дипломатів, представляючи технологічну екосистему України разом із Генеральним консульством України в Сан-Франциско. Ініціатива стане яскравою подією, яка чітко продемонструє лідерство України в галузі робототехніки БПЛА. DroneUA висловлює вдячність усім представникам Українського павільйону за значний внесок у популяризацію вітчизняних технологій та гідне представництво країни на світовій бізнес-арені. Тож запрошуємо й інші інженерні компанії долучатися до розвитку індустрії разом з хедлайнерами ринку безпілотних технологій, відвідавши павільйон українських інновацій у Лас-Вегасі.