Україна є однією із провідних аграрно-технологічних країн світу, що активно інтегрує та використовує роботизовані рішення у веденні сільського господарства. Саме лідерство DroneUA у модернізації агровиробничих процесів на всіх етапах та активне впровадження інноваційних рішень дозволяє посилювати вітчизняну агроіндустрію, а відтак - формувати новий ринок професій.
Наразі в Україні спостерігається збільшений попит на фахівців, які здатні працювати із сучасними технологіями - саме вони є важливою умовою подальшого розвитку агрогалузі та економіки загалом. У цьому процесів співпраця з освітніми закладами відіграє одну із ключових ролей, дозволяючи поєднати теоретичні знання з набуттям практичного досвіду в “польових умовах”.
Минулого тижня DroneUA відвідав Відокремлений структурний підрозділ “Ладижинський фаховий коледж Вінницького національного аграрного університету” у рамках розширення партнерських освітніх ініціатив із навчальними закладами.
Анатолій Безолюк, керівник агронапрямку DroneUA, XAG Ukraine, в рамках зустрічі із керівництвом та викладацьким складом коледжу, поділився багаторічною експертизою компанії у застосуванні технології внесення агродронами, а саме - ультрамалооб’ємного обприскування (УМО).
Під час візиту сторони також обговорили аспекти потенційного партнерства, що відкриє можливості для навчального закладу із підготовки фахівців за спеціальністю 8990 “Оператор дистанційно керованих безпілотних літальних апаратів”.
Зокрема, Анатолій Безолюк, відзначив важливість підготовки фахівців робітничих спеціальностей для сталого розвитку агрогалузі, адже сучасні світові тенденції тяжіють до максимальної інтеграції агродронів у виробничі процеси, що вимагає фахової підготовки кадрів для роботи на сучасному обладнанні:
“Ми зацікавлені у співпраці із коледжами, адже ринок потребує кваліфікованих операторів агродронів та сервісних спеціалістів з ремонту і обслуговування агродронів”.
Реорганізація професійно-технічної освіти з урахунком поточних та прогнозованих потреб економіки країни вимагає створення ефективної системи підготовки необхідних спеціалістів, у якій бізнес відграє ключову роль, задаючи основні тенденції та напрямки розвитку індустрії.
Державне регулювання аспекту створення нових кваліфікацій робітничих професій та, відповідно, модернізації навчальних програм, з огляду до запитів ринку праці, що диктує бізнес та інноваційні технології, відбувається вже зараз: 1 лютого 2024 року в реєстр кваліфікацій внесена нова спеціальність - 8990 “Оператор дистанційно керованих безпілотних літальних апаратів”.
Ліцензуванню спеціальності у закладі освіти передує створення матеріально-технічної бази, підготовка викладацького складу, навчальної програми та підписання меморандуму із бізнес-структурами. DroneUA, як невід’ємний конструкт у цьому процесі, продовжуватиме обмін досвідом між бізнесом та наукою з інтеграції агродронів у виробничі процеси для розвитку вітчизняної агрогалузі.