Безпілотні рішення продовжують трансформувати ключові сектори економіки у світі, зокрема й агрогалузь, відкриваючи нові можливості як для дрібних фермерів, так і цілих агрохолдингів. Застосування агродронів дозволяє не лише автоматизувати агрооперації, а й максимально точно оцінити рентабельність бізнесу, прогнозувати та підвищувати його прибутковість.
12-14 листопада у Маямі, Флорида (США), відбувся масштабний саміт ElevateUAV 2024, організований Drone Nerds. Подія об'єднала провідних світових гравців галузі безпілотних технологій для обговорення останніх інновацій, ринкових можливостей та стратегій розвитку. Як ринкоутворюючий гравець та лідер у впровадженні дронів у критично важливі сфери, DroneUA виступив активним учасником заходу, де ділився власним досвідом та вигодами інтеграції безпілотних технологій у сільське господарство.
Зокрема, в рамках саміту Валерій Яковенко, керуючий партнер DroneUA та Futurology провів сесію на тему: Революція в аграрній індустрії: обчислення вигод від масштабування дронових операцій у сільському господарстві США”.
Ключові тези виступу стосувалися:
- Економічного впливу застосування дронів на агровиробництво: зниження витрат на обробку полів та підвищення врожайності.
- Рентабельності інвестицій у безпілотні технології: зокрема, порівняння ефективності використання власного обладнання, оренди чи сервісних послуг.
- Екологічної складової використання агродронів: дослідили переваги застосування дронів порівняно з традиційною технікою, оптимізацію споживання ресурсів зниження негативного впливу на довкілля, зокрема, вуглецевого сліду.
- Досвіду України: понад 3 мільйони гектарів оброблених українських полів стали унікальним кейсом, що надихає і демонструє очевидні переваги застосування безпілотних технологій для гравців на глобальній арені.
Ключовий фокус уваги був зосереджений на дослідженні ролі дронів у сільському господарстві та оцінці перспектив найбільшого ринку світу — США. Учасники обговорювали питання регуляції, впровадження нових технологій, екологічні переваги дронів, а також порівнювали долі ринку дронів у Європі та США, відмінності у підходах щодо його регуляції та масштабування.
“Наразі найбільше можливостей та перспектив з розвитку з’являється саме на території США, тому ми раді обмінюватися досвідом, ділитися ефективними практиками та започатковувати взаємовигідні партнерства, що сприяють розвитку обох країн та підсилюють світову екосистему дронів”, — зазначив Валерій Яковенко
Саміт підкреслив потенціал ринку США, зокрема попри відносно невелику кількість операторів дронів у сільському господарстві США, саме ця сфера є найбільш перспективною для зростання. Великий масштаб ринку, сприятливі регуляторні умови та висока зацікавленість агровиробників створюють унікальні можливості для інновацій.
ElevateUAV 2024 став важливим етапом у побудові міжнародної співпраці Україна-США та демонстрації українського досвіду у впровадженні безпілотних технологій. Майбутнє агросектору — за інноваціями.
DroneUA висловлює подяку організаторам саміту Drone Nerds, а також присутнім експертам та гостям за важливі обговорення, обмін думками та досвідом щодо розширення меж безпілотних технологій у сільському господарстві та інших стратегічно важливих галузях.