Сучасні геополітичні умови акцентують на важливості зміцнення трансатлантичної оборонно-промислової кооперації. Співпраця між країнами по обидва боки Атлантичного океану є ключовою для забезпечення стабільної безпекової ситуації в умовах наростання глобальних викликів. Поглиблення партнерства у сфері оборонних технологій та виробництва не лише посилює обороноздатність, але й сприяє обміну передовими технологіями та досвідом, що допомагає підвищити ефективність виробничих процесів та посилити стратегічні позиції на світовому ринку оборонних рішень.
Зокрема актуальність українського досвіду у застосуванні найсучасніших технологій в оборонному секторі наразі є ключовим у всьому світі, що стосується не лише розробки та впровадження інновацій, а й організації прозорих закупівель у часи геополітичних викликів.
Відтак в рамках щорічного стратегічного форуму — AUSA 2024 у Вашингтоні DroneUA відвідав закриту панельну дискусію на тему: «Зміцнення трансатлантичного оборонно-промислового співробітництва: Фокус на Балтії», де представив Україно-Американський бізнес та експертизу зі сторони Сполучених Штатів Америки. Захід, що відбувся 16 жовтня у Посольстві Литовської Республіки у Вашингтоні (округ Колумбія) зібрав близько 100 ключових діячів оборонного і промислового секторів з США та Європи. Разом експерти обговорили посилення співпраці в оборонній промисловості з особливим акцентом на Балтійському регіоні, а також дослідили роль новітніх технологій у безпековій сфері.
Дискусія розпочалася з вітального слова пані Моніки Корольовієнє, віце-міністерки національної оборони Литви. Зокрема серед ключових доповідачів були Марина Безрукова, директорка Агентства з питань оборонних закупівель України, Магнус-Вальдемар Саар, генеральний директор Естонського центру оборонних інвестицій, Лаурінас Шатас, генеральний директор компанії Aktyvus Photonics та Дженніфер Стюарт, виконавча віце-президентка зі стратегії та політики у Національній оборонно-промисловій асоціації NDIA. Модератором дискусії виступила Дебра Каган, головна радниця Євразійського центру Атлантичної ради.
Закрита панель завершилася нетворкінгом, де учасники дискусії обговорили можливості з поглиблення співпраці між оборонними секторами США і країн Балтії.
Захід вчергове підкреслив важливість розбудови міцних оборонних партнерств та значення ролі трансатлантичного співробітництва в просуванні безпеки та інновацій в оборонній промисловості.
DroneUA дякує Посольству Литовської Республіки у Вашингтоні, а також організаторам AUSA 2024 за створення експертної платформи з дослідження надважливих тем, що несуть стратегічно важливе значення для всього світу.