Команда DroneUA мала нагоду відвідати офіс компанії Planet Labs, котра здійснила справжню революцію в індустрії супутникового моніторингу та має наразі близько 200 супутників дистанційного зондування поверхні Землі. Ще на початку свого шляху компанія почала з прототипу супутника, створеного в гаражі, використовуючи звичайні комерційні компоненти. Сьогодні Planet Labs — це публічна компанія, акції якої торгуються на Нью-Йоркській біржі, з флотом супутників, які кілька разів на день охоплюють усю земну кулю, надаючи актуальні дані для численних галузей.
Особливу увагу Planet Labs приділяє сільському господарству: їхні технології дозволяють агрохолдингам по всьому світу здійснювати оперативний моніторинг великих площ для підвищення продуктивності та оптимізації процесів. На український ринок компанія вийшла ще у 2017 році, і сьогодні її дані також підтримують безпеку українських кордонів, допомагаючи захисникам ухвалювати важливі рішення.
Під час зустрічі обговорили можливості супутникового моніторингу для відстеження активностей «тіньового флоту». Супутникові дані, доступні у відкритому доступі, демонструють свою ефективність, як, наприклад, у Бразилії, де за минулий рік незаконні вирубування тропічних лісів скоротилися на 40% завдяки супутниковому моніторингу в режимі реального часу.
Для DroneUA важливо використовувати відкриті дані для створення нових проєктів, зокрема для підтримки українських підприємств, фермерів та інших галузей, які завдяки сучасним технологіям можуть значно підвищити свою ефективність і розширити свої можливості.
DroneUA дякує Програмі «Конкурентоспроможна економіка України» USAID та Українському фонду стартапів (UFS) за організацію візиту та можливість долучатися до світових технологічних трансформацій.