У Лас-Вегасі відбулося масштабне відкриття міжнародної виставки Commercial UAV Expo 2024, яка цьогоріч відзначає своє 10-річчя. Вперше Україна була представлена у форматі Українського павільйону, організованого 9 компаніями-учасницями, що забезпечив безпрецедентний рівень уваги до розробок і рішень українських інженерів. В рамках першого дня події відбулася презентація екосистеми новітніх українських розробок у сучасній робототехніці, де Україна продемонструвала грандіозні можливості масштабування власного виробництва робототехніки за надзвичайно короткий проміжок часу.
Сьогодні Україна є найбільшим виробником дронів у світі. Тож особлива увага була приділена не тільки використанню технологій для забезпечення власної безпеки, але й, у першу чергу, застосуванню сучасних технологій для відбудови країни у різноманітних галузях.
Попереду ще два насичених дні виставки, що будуть сповнені стратегічно важливих подій. Презентація Українського павільйону буде доповнена круглим столом з питань сільського господарства, що висвітлить передовий досвід українських аграріїв, визнаний на міжнародному рівні. Захід організований DroneUA спільно з компанією John Deere та відбудеться 4 вересня з 12:00-14:00 (за Північноамериканським Тихоокеанським часом), кімната 405.
Крім того, 5 вересня з 11:00-11:45 (UTC) відбудеться панельна дискусія Fleet of Millions, присвячена секрету успіху України в масовому виробництві дронів. Участь в обговоренні візьмуть як представники бізнесу та екосистемних компаній, так і представники уряду, зокрема Міністерства внутрішніх справ та Генерального консульства України в Сан-Франциско. Надважливо, що захід відкриє відеозвернення віцепрем'єр-міністра України Михайла Федорова.
Fleet of Millions — це глобальна ініціатива з просування України як надійного партнера у виробництві сучасної робототехніки. Сьогодні Україна демонструє всьому світу власну потужність у локалізації виробництва високотехнологічних компонентів і пристроїв. Всього за 2,5 роки країна перетворила існуючу індустрію на наймасштабніший проєкт у світі. Здобутий досвід викликає великий інтерес серед різних стейкхолдерів у багатьох країнах, адже саме Україна є тим бажаним партнером для розвитку та побудови екосистем з виробництва високотехнологічного обладнання у світі.
Fleet of Millions об'єднує виробників апаратних рішень та компонентної бази, які можуть бути застосовані на різних ринках, а також представників держави, що впливають на розвиток та глобалізацію екосистеми. Окрім цього, до ініціативи входять і розробники програмного забезпечення, адже сьогодні йдеться не лише про технологічно складні, але й про максимально ефективні рішення, що використовують штучний інтелект. Україна є світовим лідером у цих сферах, демонструючи приклади оптимізації людських ресурсів та підвищення ефективності.
В українському павільйоні беруть участь дев’ять команд, що представляють новітні українські технології, серед них:
DroneUA
Компанія налічує десятирічну історію, протягом якої системно інтегрує безпілотні, робототехнічні, енергетичні та цифрові рішення. DroneUA є ринкоутворюючим гравцем, що з нуля створює цілі мережі екосистем у всьому світі. Використовуючи безпілотні та програмні рішення, компанія надає послуги в геодезії та топографії, енергетиці, інфраструктурі, безпеці, нерухомості та видобутку корисних копалин.
Сьогодні DroneUA — це:
- команда зі 100+ талановитих інженерів та професіоналів різних сфер;
- представлення технологій майбутнього, що доступні для кожного;
- власні інженерний і виробничий відділи, а також центр з обробки даних;
- широка мережа інноваційних партнерств, що відкривають сотні нових підприємств і створюють тисячі нових робочих місць;
- співпраця з освітніми закладами, інвестиції у розвиток молодих фахівців та нові професії відповідно до світових трендів;
- посилення діючих й спрощене створення нових екосистем.
Futurology
Futurology — американське представництво DroneUA, що створює інновації на стику технологій і майбутніх трендів. Розробляючи найсучасніші рішення, Futurology переосмислює можливості безпілотників і роботів. Компанія спеціалізується на технологіях безпілотників, сільськогосподарській робототехніці, технологіях енергоощадження та інноваціях у зборі та обробці даних.
Bavovna
Bavovna IA — технологічна компанія, що спеціалізується на гібридній навігації на основі штучного інтелекту для безпілотних повітряних, наземних та підземних дронів у середовищах, де відсутня або недоступна система GPS. Компанія широко відома своєю системою Airtower, що забезпечує виняткову точність одноточкового позиціонування та безпечне повернення дронів за будь-яких умов. Експертиза Bavovna визнана у всьому світі, що зумовлює тісну співпрацю зі світовими лідерами в галузі безпілотних технологій, зокрема з Aurelia Aerospace.
BOXO
BOXO — виробник багатофункціональних кейсів, які легко трансформуються в повноцінні робочі місця, адаптовані під потреби клієнтів. Рішення компанії розв'язують проблеми транспортування обладнання та питання, пов'язані зі створенням комфортних робочих місць у віддалених локаціях. Продукти Boxo виготовлені з урахуванням зручного транспортування та швидкого монтажу, що заощаджує час і дозволяє працювати навіть у малопридатних польових умовах.
FreeUA
FreeUA — розробник безпілотних рішень, що створив в сучасний БПЛА з вертикальним зльотом і посадкою (VTOL) — FREEUA-57. Безпілотник призначений для здійснення спостереження та розвідувальних місій, пропонуючи безпрецедентні можливості, які відповідають суворим вимогам сучасних безпекових операцій. Сьогодні розробки компанії довели свою ефективність під час реальних польових місій.
Kara Dag
Kara Dag — американсько-українська компанія, що спеціалізується на розробці детекторів БПЛА на основі штучного інтелекту, цивільного та військового призначення. Компанія виробляє портативні AI-powered детектори, які створюють мережу і «спілкуються» між собою для більш точної ідентифікації місця знаходження БПЛА, їх типу та траєкторії руху. Серед інших розробок компанії — модулі для інтеграції в сторонні пригнічувачі сигналів, БПЛА, безпілотники та автомобільні системи. Ці модулі включають детектори безпілотників, пристрої визначення місцеперебування операторів БПЛА та інтелектуальні пригнічувачі.
Piranha Tech
Piranha Tech — розробник та виробник систем радіоелектронної боротьби, радіопридушення, протидії БПЛА, гармат для боротьби з безпілотниками, а також рішеннями для побудови стаціонарних купольних систем захисту об'єктів різної складності. Системи та продукти Piranha Tech використовуються у більш ніж 20 країнах світу, захищаючи вищих посадових осіб в ОАЕ та Катарі, а також поліцейські відомства в Південній Америці, Канаді, Італії, В'єтнамі та інших країнах.
FarmFleet
FarmFleet — спеціалізована SaaS платформа, що розроблена для оптимізації бізнес-процесів на швидкозростаючому ринку послуг дронів-обприскувачів та аграрних сервісів.
Платформа пропонує рішення для агровиробників та сервісних компаній, об’єднуючи потреби у виконанні агрооперацій із залученням зовнішніх виконавців, спрощуючи пошук зовнішніх ресурсів для виконання агротехнічних операцій та адміністрування співпраці з сервісними компаніями.
Radiobird
Radiobird.tech — розробник багатоцільових всепогодних БПЛА VTOL з функцією ситуаційної обізнаності та безпеки, а також інтелектуальні радарні системи радіоелектронного моніторингу повітряного та наземного трафіку.