Нові дрони DJI T16 в Україні.

September 28, 2023
Нові дрони DJI T16 в Україні.
   

Нові дрони DJI AGRAS T16 в Drone.UA
Дрон покращеної модульної конструкції для найважчого корисного навантаження з найбільшим діаметром розпилення з усіх сільськогосподарських дронів DJI

Чим цікавий агровиробникам новий DJI Т16?
Технічна характеристика, що складається з переваг та недоліків, ефективність (у тому числі при великих навантаженнях) та надійність – три кити будь-якого безпілотника, призначеного для роботи в сільському господарстві, особливо якщо це стосується дронів-обприскувачів. Усвідомлюючи це, компанія DJI відносно недавно вкотре порадувала своїх клієнтів новим технологічним рішенням – DJI Т16. Ця модель має низку переваг у порівнянні зі своїм попередником – серією AGRAS та призначена для внесення пестицидів у промислових масштабах.

У випадку з дронами-обприскувачами найчастіше у аграріїв виникають питання щодо продуктивності та корисного навантаження. Насправді здатність підняти вгору важкий вантаж ще є ознакою ефективної роботи, якщо у своїй не враховувати час польоту і швидкість розпилення.

Якщо коротко - Т 16 краще за своїх попередників тому що його штанга для обприскування на 44% довша, ємність робочого бака стала на 60% більшою, його продуктивність збільшилася на 100%, площа обробки за годину - на 67%, а швидкість зарядки на 50% .

Дрон, який має працювати в польових умовах, повинен бути міцним, надійним і безпечним. Саме тому корпусні частини Т16 виготовлені з композитного матеріалу, в основі якого лежить легке та міцне вуглецеве волокно. Нова модульна конструкція значно спрощує розбирання та складання фюзеляжу, що, як заявляють виробники, прискорює технічне обслуговування на 50%. "Тіло" дрону можна швидко скласти, після чого він зменшується в розмірах на 75% і зручно транспортується. Акумулятор та бак для робочого розчину легко встановлюються та виймаються.
У Т16 6 роторів, встановлених на доладних кронштейнах, за допомогою яких він піднімає в повітря вантаж, об'ємом до 16 літрів і може розпорошувати 4,8 літрів робочого розчину за хвилину, з шириною захоплення 6.5 м, обробляючи при цьому приблизно 10 га на годину. RTK-прив'язка забезпечує сантиметрову точність внесення.
Для максимальної відповідності цілям та умовам обприскування в його комплектації передбачено 4 насоси та 8 форсунок. Кожен насос керує роботою 2-х форсунок, регулюючи діапазон витрати рідини від мінімального (1,28 л/хв) до максимального (4.8 л/хв), що залежить від цільового призначення робочого розчину та культури, яку слід обробити. Інженери DJI збільшили робочу швидкість безпілотника до 6 м/с без втрати якості обробки. Отже, особливості конструкції роблять цей дрон зручнішим і продуктивнішим: завдяки їй ширина захоплення збільшується, ефективність обприскування зростає, а транспортування при цьому суттєво полегшується.

У систему розпилення T16 вбудований новий електромагнітний витратомір широкого діапазону з похибкою вимірювання менше ніж 2%. Крім цього, дрон оснащений двома вимірювачами рівня рідини. Разом з витратоміром вони становлять систему контролю витрат робочого розчину і сповіщають про його нестачу в баку. Творці подбали і про зносостійкість апарату: «життєво важливі» деталі, наприклад мембрана мембранного насоса мають високу корозійну стійкість. Такий підхід збільшує термін експлуатації наполовину, порівняно з попередніми рішеннями. Рівень захисту IP67 означає, що дрон водо- і пиленепроникний. Система подвійного резервування GNSS+RTK підтримується технологією антимагнітних перешкод завдяки двом антенам для більшої безпеки під час експлуатації.

Крім цього, у Т16 «зашито» досить складне програмне забезпечення для планування польотів та складання карт місцевості. Наприклад, його спільне використання з Phantom 4 RTK допоможе створити високоточну тривимірну карту оброблюваної поверхні. Потім система штучного інтелекту у програмному забезпеченні може використовувати цю карту для розрахунку та планування оптимальної траєкторії польоту DJI T16. Вбудований радар та широкий кут огляду дозволяє йому краще реконструювати рельєф місцевості, фіксувати та визначати перепади висот навіть у важких для польоту умовах (пил, туман). Цей дрон вміє самостійно обходити перешкоди у напрямку руху вперед/назад. Ще він оснащений прожектором та може працювати вночі.

Без корисного навантаження заряду акумулятора вистачить на 25 хвилин, з – на 12. Місткість однієї батареї – 17500 мА/год. Високовольтна система 14S знижує споживання струму. Конструкція з суцільнометалевим корпусом має ступінь захисту IP54 та ефективність розсіювання тепла збільшується на 140%. Кількість циклів заряджання та розряджання батареї збільшено до 400, що на 100% більше, ніж у попереднього покоління.

Зарядний пристрій потужністю 2600 Вт одночасно заряджає чотири батареї. Одну батарею можна зарядити за 20 хвилин завдяки спеціальній опції швидкого заряджання. Вбудована система керування заряджанням акумулятора в режимі реального часу відстежує всі важливі дані, такі як рівень напруги та температури, для забезпечення безпеки цього процесу.

Без корисного навантаження заряду акумулятора вистачить на 25 хвилин, з – на 12. Місткість однієї батареї – 17500 мА/год. Високовольтна система 14S знижує споживання струму. Конструкція з суцільнометалевим корпусом має ступінь захисту IP54 та ефективність розсіювання тепла збільшується на 140%. Кількість циклів заряджання та розряджання батареї збільшено до 400, що на 100% більше, ніж у попереднього покоління. Зарядний пристрій потужністю 2600 Вт одночасно заряджає чотири батареї. Одну батарею можна зарядити за 20 хвилин завдяки спеціальній опції швидкого заряджання. Вбудована система керування заряджанням акумулятора в режимі реального часу відстежує всі важливі дані, такі як рівень напруги та температури, для забезпечення безпеки цього процесу.

Якщо узагальнити, компактність і потужність цього дрону, а також можливість створення тривимірного зображення поверхні виводить технологію захисту рослин на новий рівень. Цей безпілотник буде цікавий для господарств різних розмірів, тому що може вирішити різні проблеми: від обробки всього поля до локального внесення певних пестицидів (наприклад, гербіцидів у вогнищах бур'янів). Але найголовніше — функціонал та наповнення Т16 доводять, що компанії-виробники дронів продовжують шукати та вдосконалювати рішення для агробізнесу.

В Україні DJI Т16 надійде на ринок найближчим часом завдяки Drone.UA.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами