DJI Aeroscope вже в Україні: безпека аеропортів під захистом технологій

October 03, 2023
DJI Aeroscope вже в Україні: безпека аеропортів під захистом технологій
   

DJI Aeroscope вже в Україні: безпека аеропортів під захистом технологій

24.04.2018 на території ДП «УкрАероРух» відбулася офіційна презентація DJI AeroScope: технології для організації безпеки аеропортів та відстеження польотів дронів.

Система DJI Aeroscope була продемонстрована компанією DroneUA – національним інтегратором безпілотних технологій спільно з ДП «Укреерорух».

Устаткування надане компанією Smart Trading, офіційним імпортером DJI в Україні.

Безпека – питання №1

«DJI AeroScope – це не міра обмеження, це інструмент для моніторингу та виявлення можливих порушень використання бепілотної техніки на території обмеженої для польотів БПЛА», — підкреслив Февзі Аметов.

Для гарантованої безпеки необхідно створювати не лише правила поведінки, а й інструменти для відстеження несанкціонованих польотів поблизу режимних об'єктів та зон. Одним із елементів такої системи якраз і є DJI AeroScope.

Принцип роботи

В основі технології AeroScope лежить використання вже існуючої лінії зв'язку між безпілотником та пультом дистанційного керування. Завдяки цьому відбувається збір інформації про апарат, включаючи його місцезнаходження, дистанцію до оператора, польотний маршрут, серійний номер та інші телеметричні дані. Якщо система виявить проникнення літаючої платформи на обмежену для польотів територію, це дасть правоохоронним і контролюючим органам можливість використовувати отриману інформацію для відповідних дій.

Радіус дії

Оператор мобільної системи спостереження може одночасно відстежувати до 50-ти літаючих апаратів.

Радіус дії мобільної станції від 3х до 5 км. Радіус дії стаціонарної версії станції відстеження від 30 до 35 км.

Під час роботи система отримує та записує такі дані:

UAV ID – унікальний серійний номер платформи, за допомогою якого через офіційних імпортерів та дистриб'юторів можна визначити покупця або власника дрона

Напрямок та швидкість руху дрону – інформація використовується для аналізу ситуації та прогнозування можливого проникнення в зону обмежену для польотів дронів.

Координати та висота польоту БПЛА, а також координати точки зльоту та координати оператора – для оперативного реагування в ситуаціях, що потребують взаємодії з оператором. Система не призначена для дії на платформу, проте вона дозволяє з точністю до декількох метрів визначити місце, де дрон був запущений і де знаходиться його пілот.

Вартість комплектів обладнання

Вартість пристроїв мобільних чи стаціонарних версій не розголошується. Кожен процес постачання обладнання окремо узгоджується із заводом виробником, щоб унеможливити факт неправомірного використання систем моніторингу.

Для кого призначене дане обладнання

Можливість замовлення комплексів AirSense надається виключно державним підприємствам, таким як Аеропорти або аеродроми, спец. служби та служби оперативного реагування, підприємства пенітенціарної системи та ін.

У масовому продажу обладнання доступне не буде.

Інтерес до технологій виявлення

Поява технології привернула широку увагу громадськості. Презентацію завітали представники державної авіаційної служби, аеропортів, державних підприємств у сфері авіації, правоохоронні органи, а також приватні підприємці та розробники інноваційних технологій, ЗМІ.

Придбанням технології вже зацікавилася низка служб та підприємств.

В Україні технологія AeroScope використовуватиметься насамперед державними підприємствами для контролю повітряного простору над важливими стратегічними об'єктами. Для державних підприємств, регулюючих органів, наявність цієї технології надає можливість дистанційного відстеження та ідентифікації безпілотників. Система створює додатковий рівень безпеки, а також можливість створювати більш ефективний та повний набір механізмів реагування. Особливо актуальним є питання безпеки для авіації. Ми дуже раді, що представники ДП «Украерорух» підтримують впровадження інноваційних технологій у систему безпеки на суспільно важливих об'єктах.

«Оскільки дрони стають невід’ємною частиною сьогодення, важливо розвивати технології, які дають можливість не лише ідентифікувати дрон,а й примусово керувати ним, якщо він порушує правила використання повітряного простору. Наприклад, перебуваючи у забороненій для польотів у зоні поблизу аеродрому – це потенційна загроза безпеці цивільної авіації. Такі системи моніторингу мають вдосконалюватись, і в майбутньому – інтегруватись у систему управління повітряним рухом»,– отметил директор Украероруху Дмитро БАБЕЙЧУК во время презентации.

У створення відповідних механізмів та інфраструктури зацікавлені як уряд, так і виробники. Технологія тільки з'явилася в Україні та підприємства DroneUA, Smart Trading, а також компанія DJI – готові до взаємодії та надають інноваційні вирішення питань безпеки за допомогою технології DJI AeroScope.

DroneUA, як офіційний дистриб'ютор технологій DJI в Україні, готові всіляко сприяти співпраці з держпідприємствами, і ми сподіваємося, що вже скоро перші DJI AeroScope будуть допомагати у забезпеченні безпеки повітряного простору в аеропортах та інших інфраструктурних об'єктах. Безпека понад усе.

DJI AeroScope – представлений в Україні вперше. Це інноваційний метод розпізнавання БПЛА. Дана технологія – це можливість контролювати повітряний простір та відстежувати дрони, які літають і визначати їх місцезнаходження.

Drone.UA – провідний інтегратор безпілотних технологій на ринку України. Компанія веде свою діяльність у сферах, енергетики та нафтогазовій промисловості, а також у сферах геодезії та топографії. Основними напрямками роботи Drone.UA є розробка та впровадження галузевих рішень, заснованих на технології дронів, надання послуг з використанням БПЛА, а також обробка даних, що одержуються за допомогою безпілотників. Технології Drone.UA використовуються на понад 3.1 млн гектарів посівних площ України.

Drone.UA – національний дистриб'ютор комерційних та промислових рішень компанії Parrot, дистриб'ютор програмного забезпечення Drone Deploy та Pix4D на території Східної Європи, а також найбільший в Україні дистриб'ютор обладнання та промислових рішень компанії DJI.

Smart Trading – офіційний імпортер DJI на території України

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами