6 жовтня на науково-практичній конференції «Беспілотні технології», на базі Кіровоградської льотної Академії НАУ було представлено оновлену концепцію регулювання експлуатації БПЛА або дронів.
DroneUA, Smart Trading, офіційний дистриб'ютор DJI в Україні, а також низка інших компаній були присутні на конференції та брали участь в обговоренні в рамках круглого столу. Ми пропонуємо свої висновки щодо озвученої концепції:
У новій редакції винесено в окремий клас надмалі дрони, вагою до 250 грам.
Спортивні дрони, а також процеси польотів, організовані федераціями чи асоціаціями не розглядаються в рамках оновленої концепції регулювання БПЛА, та регулюються повітряним кодексом України.
Сформовано поняття обліку БПЛА для категорій малих БПЛА, вагою від 2-х кг, та Малих БПЛА, що використовуються в комерційних цілях.
Поняття реєстрації скасовано, передбачено онлайн-облік на інформаційних ресурсах ДержАвіаСлужби.
Для здійснення комерційної діяльності передбачено вимогу до пілоту у вигляді наявності посвідчення, що надає право експлуатації БПЛА.
Обмеження з висот експлуатації залишилися незмінними, до 120 метрів з можливістю зміни цих лімітів за окремими запитами.
Радіус можливої експлуатації був збільшений з 500 метрів до виконання польотів у зоні прямої видимості.
У новій редакції Надмалі БПЛА вагою до 250 грам розглядаються як обладнання, що використовується для розваг, з відповідними вимогами:
Малі дрони, вагою від 250 грам до 20 кг поділяються на категорії:
• обладнання від 250 грам до 2-х кг, що використовується з некомерційною метою,
• обладнання від 2-х кг до 20 кг, яке використовується в некомерційних цілях
• обладнання від 250 грам до 20 кг, що використовується з некомерційною метою.
З відповідними вимогами:
Вимоги до середніх та великих БПЛА зазначені нижче:
Презентацію концепції можна скачатитут, а також ознайомитися на офіційному тут:
З онлайн трансляцією презентації оновленої концепції та записом презентації можна ознайомитися тут: https://youtu.be/qHeGthZPefk
На поточний момент усі вильоти БПЛА вагою до 20 кг повинні виконуватися в межах зон обмежень / резервування повітряного простору. Для цього потрібно звернутися з листом у довільній формі за разовою заявкою до Украероцентру за 10 робочих днів за телефоном тел.: +380 44 351 59 92 (цілодобово), або nach_smeny@uksatse.aero. Згідно сайту ДержАвіаСлужби
Drone.UA – національний дистриб'ютор комерційних та промислових рішень компанії Parrot, дистриб'ютор програмного забезпечення Drone Deploy та Pix4D на території Східної Європи, а також найбільший в Україні дилер обладнання та промислових рішень компанії DJI.
Drone.UA — провідний інтегратор безпілотних технологій на ринку України Компанія веде свою діяльність у сферах, енергетики та нафтогазовій промисловості, а також у сферах геодезії та топографії. Основними напрямками роботи Drone.UA є розробка та впровадження галузевих рішень, заснованих на технології дронів, надання послуг з використанням БПЛА, а також обробка даних, що одержуються за допомогою безпілотників. Технології Drone.UA використовуються на понад 3.1 млн гектарів посівних площ України.