У Лас-Вегасі (США) пройшов другий день події, що має надзвичайне значення для технологічного прогресу у світовому масштабі — Consumer Electronics Show 2025. Понад півстоліття CES 2025 є ключовим заходом, що представляє найінноваційніші компанії та акумулює досвід провідних розробників з усіх континентів.
Відтак, другий день для Українського павільйону був насичений на нові знайомства та співпрацю з міжнародними медіа. Численні візити представників інформаційних агентств до українських стендів продемонстрували високу зацікавленість світової спільноти вітчизняними розробками та новаціями.
Так, в інтерв’ю журналісту одного з головних бізнес-видань США, співзасновник та керуючий партнер DroneUA Валерій Яковенко розповів про можливості та перспективи застосування дронів і робототехніки у сільському господарстві Сполучених Штатів, що базується на унікальному досвіді українських фермерів.
“Сьогодні Україна відома у всьому світі як лідер у розробці та застосуванні безпілотних технологій. Жодна інша країна не виробляє скільки дронового обладнання, як це робить Україна. Однак, мало хто знає, що ще до поточних безпекових викликів та складних геополітичних умов, окремі галузі використання дронів в Україні були одними з найбільших та найшвидше зростаючих у світі. Наприклад, ринок використання дронів у сільському господарстві в Україні був більшим, ніж у сукупно весь Європейський ринок”.
Технологічне підґрунтя з понад десятилітньою історією вразило міжнародних відвідувачів виставки, які усвідомили, що фундамент для сучасного успіху українських технологій було закладено задовго до лютого 2022 року. Зокрема, Валерій Яковенко наголосив: “Використання дронів в Україні активно розвивається ще з 2013 року, а промислове застосування безпілотників входить до топ-10 світових ринків за цим напрямом. Водночас, у сфері сільського господарства Україна впевнено посідає місце світового лідера, демонструючи унікальні підходи до інтеграції дронів на всіх рівнях агровиробництва”.
Спілкуючись з учасниками та представниками українського tech-бізнесу, відвідувачі Українського павільйону активно цікавилися новаціями, які пропонують вітчизняні компанії. Попри всі виклики та надскладні умови для розвитку, Україна не лише впевнено утримує свої бізнес-індустрії, але й активно працює над експортом свого досвіду, виходом на нові ринки та розширенням партнерської мережі. Українські компанії демонструють надзвичайну витривалість та силу духу у подоланні криз, створюючи інноваційні продукти, які вражають не лише своєю технологічністю, а й умовами, в яких вони народжуються. Безперечно це процес “викарбування діамантів”, який сьогодні спостерігає увесь світ.
Гості українських стендів неодноразово висловлювали захоплення та здивування рівнем стійкості, який демонструє український бізнес. Це ще раз доводить, що ринок Сполучених Штатів, а також міжнародні компанії, які беруть участь у Consumer Electronics Show 2025 у Лас-Вегасі, на 100% підтримують Україну та український народ.
Водночас, на стенді партнерського стартапу DroneUA та Mosqitter — BEETLESS, що представлений в українському стартап-павільйоні в Eureka Park за підтримки програми USAID “Конкурентоспроможна економіка в Україні” (USAID CEP), також відбувалися активності за участі представників світових медіа. В рамках інтерв’ю для провідного технологічного видання, що спеціалізується на сталому розвитку сільського господарства, представники стартапу окреслили переваги нехімічного підходу у захисті та боротьбі зі шкідниками в агрогалузі.
“Розробка BEETLESS є дружнім та безпечним до запилювачів, людей та довкілля загалом. Завдяки нашій технології, ми здійснюємо свій внесок у забезпечення продовольчої безпеки, створюючи інноваційні та екологічно чисті рішення для сільського господарства”.
Нагадаємо, що вперше за п’ять років, Український павільйон на CES 2025 представлений як глобальний гравець, поряд з масштабними компаніями з усього світу, до якого увійшли зрілі бізнеси: DroneUA, Mosqitter, FarmFleet, SkyFall, HOWCOW, LUAZ Care, SoftEngi, BlueBird, Ecofactor та Futurology. Ініціатива стала можливою завдяки самостійній організації та очільництва компаній DroneUA та Mosqitter.
Висловлюємо вдячність за підтримку Українського павільйону бізнес-спілці Diia.City United, Генеральному консульству України в Сан-Франциско та Українській асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA).
Запрошуємо відвідати стенди Українського павільйону на глобальній експозоні, а також стартап-павільйон в Eureka Park 9 та 10 січня на CES 2025.