Дрони-обприскувачі критично потрібні аграріям цього сезону. Підсумки зустрічі агропартнерів DroneUA

August 29, 2023
Дрони-обприскувачі критично потрібні аграріям цього сезону. Підсумки зустрічі агропартнерів DroneUA
   
На початку сезону група компаній DroneUA провела зустріч партнерів та клієнтів агронапрямку для демонстрації новинок дронів-обприскувачів XAG та напрацювання спільної візії використання агродронів в поточному сезоні. Попри складну ситуацію результати 2022 продемонстрували зростання попиту на послуги дронів-обприскувачів до +20%, при цьому потреба оптимізації витрат залишилася над актуальною і цього року. Саме у використанні агродронів виробники вбачають можливість економії витрат зі збереженням високої врожайності. Технологічні можливості дронів, як ресурсоощадних рішень, є єдиним інструментом, що гарантують відповідні результати. Тож можливість працювати дронами на полях цього сезону стає критичною потребою.

Подія відбулася 28 березня у Міжнародному центрі з точного землеробства AgriLab та об’єднала представників агропідприємств, сервісних компаній з надання послуг дронів-обприскувачів, технологічні компанії. В ході зустрічі учасники мали можливість практично ознайомитися із роботою новинки агродрона XAG P100 зі змінним функціональним шасі, оновленою лінійкою наземної роботизованої платформи XAG R150 та програмними посиленнями продуктів XAG, що вже працюють на ринку.

Новинки XAG

Загальні тенденції, що сьогодні презентує бренд-виробник XAG, полягають у системній модифікації та удосконаленні дронів:

збільшення продуктивності та ефективності моделей;
спрощення керування дронами;
посилення автономності в полі, без прив’язки до стільникової мережі (удосконалення LNT модуля);
багатофункціональність і можливість виконувати широкий спектр операцій (автономні транспортні платформи й не тільки);
мінімізація залучення людського ресурсу (безпековий фактор) до операцій, що пов’язані з використанням агрохімії;
системний підхід до застосування робототехніки в операційних процесах і з класичною технікою;
посилення сервісного обслуговування.
Агросезон 2023

Весняно-польові роботи вже в розпалі. Агровиробники готуються до етапу внесення ЗЗР, при цьому активно обговорюють потребу використання дронів-обприскувачів. Сервісні компанії, які надають послуги із внесення ЗЗР агродронами, в свою чергу повідомляють про ажіотаж серед постійних клієнтів, які ще з минулої осені законтрактували внесення на весь сезон 2023. Учасники ринку готові запускати процес комунікації з профільними асоціаціями та міністерствами для полегшення процедури отримання дозволів на польоти.Через непросте фінансове становище агробізнесу, питання економії та оптимізації витрат зі збереженням врожайності стає першочерговим. Результати попередніх сезонів зарекомендували дрони як ресурсоощадний інструмент, що має місце в технопарку кожного господарства. При цьому інвестиції в один дрон окуповуються за сезон на земельному банку в 100 га. Якщо ж говорити про тенденції українського ринку, то з кінця 2022 року відбулося збільшення попиту на дрони саме серед агровиробників, які формують власний флот дронів. Натомість, попередні роки, левову частку дронів купували саме сервісні компанії.

“Минулий сезон був неймовірно важким для кожного з нас. Попри те, що досягнення планових показників роботи стало неможливим, ринок все ж вистояв. А ринок робототехніки навіть продемонстрував ріст – дронами-обприскувачами обробили на 20% більше площі (близько 1,2 млн га), аніж 2021 року. І це є ознакою потужності, витривалості та системності роботи кожного аграрія, кожного нашого партнера, кожного, хто працює у сфері високих агротехнологій. У 2021 році Україна стала найшвидшою в підкорені роботизованих технологій у світі, залишивши далеко позаду Бразилію, країни південно-східної Азії та деякі регіони Китаю. А в 2022 році, попри надскладні умови, Україна сформувала 40% загальноєвропейського ринку робототехніки. Усі ці наші спільні досягнення заряджають і дають розуміння того, що незважаючи на складну ситуацію, ринок рухається далі й це лише початок. Цьогоріч ми будемо працювати ще краще, більш системно та якісно”, – коментує Валерій Яковенко, співзасновник і керуючий партнер Групи компаній DroneUA.

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим імпортером та дистриб’ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інші.

У структурі групи компаній функціонують власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкритий центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються на більш ніж 4 млн гектарів посівних площ України. Лише за результатами агросезону 2021 дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн га.

DroneUA входить до трійки найбільш інноваційних бізнесів в сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та до двадцятки найбільш інноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, які презентує на ринку України, та веде активну діяльність в сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також в сферах енергетики, геодезії і топографії.
   
Про DroneUA

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами