“Дрони в агро: досвід та можливості”: підсумки перших двох вебінарів

August 29, 2023
“Дрони в агро: досвід та можливості”: підсумки перших двох вебінарів
   

З початку листопаду проведено перші два експертні вебінари щодо можливостей використанням безпілотних рішень в агробізнесі з метою поглиблення знань представників сільськогосподарських підприємств. До участі долучилося вже понад 100 агровиробників. Група компаній DroneUA (ТОВ “ДІДЖІ ФЛАЙ”) та Програма USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО продовжує реалізацію спільного Проєкту «Надання послуг ММСП з використання роботизованих та безпілотних технологій».

Після завершення активного етапу реалізації Проєкту, наступним етапом стало проведення серії експертних вебінарів, на яких розглядаються технічні та економічні переваги та можливості використання агродронів.

ГК DroneUA вже провела два спеціалізовані вебінари “Дрони в агро: досвід та можливості”. Під час онлайн-подій експерти агробізнесу на прикладі реальних господарств продемонстрували учасникам результати ефективності використання агродронів та ресурсоощадності технології внесення ЗЗР дронами-обприскувачами.

В рамках першого вебінару, Валерій Яковенко, співзасновник ГК DroneUA та Іван Гречківський, власник господарства з вирощування органічної лохини Family Garden, розповіли учасникам про економічну ефективність та переваги використання дронів-обприскувачів.

Зокрема, Іван Гречківський поділився власною історією успіху використання агродронів, коли завдяки вчасному внесенню фунгіцидів цієї весни вдалося врятувати весь врожай лохини. Саме на 130 га насаджень органічної лохини Family Garden відбулося перше у 2022 році внесення фунгіцидів агродронами. Фунгіцидну обробку необхідно було провести у надзвичайно обмежені терміни. Вчасний захист агродронами дозволив зберегти насадження лохини та зібрати наприкінці сезону близько 500 тонн ягоди. Крім цього, завдяки агродронам підприємству вдалося досягти ще ряд позитивних результатів, зокрема:

  • Скоротити витрати палива на 90%. Паливо застосувалося лише на підзарядку батарей з допомогою бензинових генераторів;
  • Агродрони дозволили скоротити терміни обробітку з 7 до 3-х днів, завдяки чому захист насаджень відбувся у потрібну фазу;
  • Завдяки вчасному обробітку ягідних насаджень дронами-обприскувачами, підприємству вдалося зберегти понад 500 робочих місць цього сезону, і сформувати плани на 750 робочих місць на 2023 рік.

Другий вебінар відбувся 8 листопада за присутності понад 45 учасників. Спікери заходу, Валерій Яковенко та Ярослав Федоришин, співзасновник Dron Agronom, розкрили тему вигоди і застереження щодо технології ультрамалооб’ємного внесення ЗЗР з використанням дронів-обприскувачів. Зацікавленість учасників стосувалася ефективності УМО та значної економії ресурсів, що в першу чергу впливає на витратну складову господарств.

Технологія УМО передбачає зменшення кількості водних ресурсів, необхідних для внесення, на 95%. Крім цього, використовуючи ультрамалооб’ємне внесення, економія пестицидів може сягати до 30%. Варто зазначити, що ефективність дії препаратів при УМО витримується завдяки розміру краплі, яка при роботі дронів-обприскувачів може зменшуватися до 60 мкм. Тож обробка фактично відбувається аерозольним спреєм, який рівномірно огортає зелену масу рослини, засвоюючись максимально швидко.

Під час вебінарів агровиробники брали активну участь в обговоренні теми та ставили власні питання спікерам. Це свідчить про високу зацікавленість учасників в напрямку агродронів та актуальності питань агробізнесу в цілому.

В особливо екстремальних умовах сезону 2022, DroneUA, як інтегратор інноваційних та роботизованих технологій в агробізнес, пишається можливістю нести глобальну місію за підтримки Програми USAID та робити доступнішими сучасні технології для представників сільського господарства України.

Попереду на учасників чекає ще один вебінар, який відбудеться 15 листопада. Реєстрація на захід за посиланням: https://forms.gle/taBeBzRM1HGNipBC7.

Нагадаємо, протягом сезону в рамках Проєкту 92 агровиробники отримали нові/покращені послуги з внесення ЗЗР дронами-обприскувачами. Проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами