Допомога українським агродронам

October 03, 2023
Допомога українським агродронам
   

Українські виробники дронів для сільського господарства мають отримувати фінансування за рахунок програм підтримки українського машинобудування для агропромислового комплексу.

Відповідний законопроект був зареєстрований у Верховній Раді у середу, 18 квітня, «Про внесення змін до закону «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» (№8275).

У рамках документа, дрони вносяться до нової редакції закону до списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотування.

Навіщо

Для підвищення конкурентоспроможності українського сільськогосподарського виробництва потрібне широке застосування нових технологій, що базуються на наукових досягненнях у галузі інформаційних систем, автоматизації виробничих процесів та дистанційних методів контролю. Проблемою для впровадження інноваційних технологій є небажання сільгоспвиробників переходити на використання інноваційної техніки через її високу вартість.

Чому дрони

Одним з найбільш бурхливих напрямків у виробництві сільськогосподарської продукції є застосування безпілотних літальних апаратів. Відносно дешеві та мало витратні в експлуатації, безпілотні літальні апарати застосовуються для оперативної оцінки стану полів та трансляції отриманої інформації користувачеві. До того ж їх можна використовувати не тільки для дослідження полів та виявлення відхилень у розвитку рослин, але і як обладнання для локального внесення засобів захисту рослин та отримання оперативної інформації про стан виконання технологічних операцій та їх якість. Сьогодні розвиток технологій діагностики та оцінки стану рослин за допомогою безпілотних літальних апаратів гальмується відсутністю державної підтримки запровадження цієї технології.

Яка стадія проекту

За словами ініціатора законопроекту, президента Української аграрної конфедерації (УАК) Леоніда Козаченка, законопроект не вимагає широкого обговорення, його мають поставити на розгляд парламенту позачергово та розглянути на засіданні аграрного комітету Верховної Ради у травні.
Які обсяги фінансування

Законопроект передбачає компенсацію до 25% вартості обладнання за рахунок бюджету. Загальний обсяг фінансування програми підтримки українського машинобудування для агропромислового комплексу складає 945 млн гривень, з понад 2 мільярдів гривень держбюджету на підтримку АПК

Які агродрони компенсуватимуться

Очікується, що до переліку української безпілотної техніки вартість якої частково компенсуватиметься агротоваровиробникам за рахунок бюджету, включатиметься обладнання з високим ступенем локалізації виробництва. Вимогу до відсотка локалізації виробництва, а також інші фактори та вимоги до українських виробників дронів буде озвучено після розгляду законопроекту у Верховній Раді.

Хто отримує фінансування

Одержувачами бюджетних коштів можуть бути фізичні та юридичні особи - підприємці, основною діяльністю яких є постачання сільськогосподарських товарів.

Хто є ініціаторами процесу

Основними стейкхолдерами процесу є народний депутат Козаченко Л.П., Рада підприємців при КМУ, Українська аграрна конфедерація, Експертно-медійний хаб «Індустрія 4.0», а також Державна наукова установа УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. Законопроект був розроблений після відповідного звернення ВАТ «Меридіан»

Ініціатор законопроекту – президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

Законопроект був підписаний такими депутатами: Козаченко Леонід, Мірошниченко Іван, Скрипник Олексій, Юрчишин Петро, Кучер Микола, Мушак Олексій, Чижмар Юрій.

Як потрапити до переліку виробників безпілотної техніки, яка компенсуватиметься

За аналогією з більш ранніми процесами, очікується, що після розгляду відповідного законопроекту буде запущено відбір, під час відбору заводи-виробники зможуть надіслати заявки для включення їхньої продукції до такого переліку техніки. У результаті розгляду заявок та перевірки документів на відповідність критеріям комісія сформує оновлений перелік української сільськогосподарської техніки та обладнання, вартість яких частково компенсуватиметься агротоваровиробникам за рахунок бюджету. Очікуваний склад комісії не відомий.


Drone.UA – провідний інтегратор безпілотних технологій на ринку України. Компанія веде свою діяльність у сферах, енергетики та нафтогазовій промисловості, а також у сферах геодезії та топографії. Основними напрямками роботи Drone.UA є розробка та впровадження галузевих рішень, заснованих на технології дронів, надання послуг з використанням БПЛА, а також обробка даних, що одержуються за допомогою безпілотників. Технології Drone.UA використовуються на понад 3.1 млн гектарів посівних площ України.

Drone.UA – національний виробник безпілотного обладнання, а також дистриб'ютор комерційних та промислових рішень компанії Parrot, дистриб'ютор програмного забезпечення Drone Deploy та Pix4D на території Східної Європи, а також найбільший в Україні дилер обладнання та промислових рішень компанії DJI.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами