Учасники СУП об'єдналися до Підкомітету з аграрних технологій для колаборації та розвитку ринку agtech

September 28, 2023
Учасники СУП об'єдналися до Підкомітету з аграрних технологій для колаборації та розвитку ринку agtech
   

30 січня відбулось перше засідання новоствореного Підкомітету з аграрних технологій СУП у відкритому форматі. Голова Підкомітету, засновник DroneUA Валерій Яковенко розповів про ключові напрямки, які сьогодні на порядку денному галузі та на яких зосередить увагу новостворене об’єднання:

1. Підтримка створення унікальних рішень в agtech

Дрони мали бути внесені в перелік сільськогосподарського обладнання і техніки, яка б мала підлягати компенсації. Однак зараз пріоритети Міністерства розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України перейшли в площину підтримки ринку землі і всі бюджети, заплановані під певні програми, були перерозподілені.

«Позитивна тенденція в тому, що діалог з представники таких об’єднань як СУП ведеться і ми чуємо, що планують робити, а на що не потрібно робити ставку. Крім того, не завжди мова йде про прямі продажі, або компенсацію від держави. Існує багато інших джерел фінансування, наприклад, отримання бюджетування від Світового банку, який цього року виділив кошти на підтримку різних ініціатив, в т.ч. на забезпечення прозорості ринку землі. Доступ до цієї інформації не завжди простий, і сенс в тому, щоб об’єднання могли надати таку інформацію для своїх учасників і допомагати таким чином», — каже керівник Підкомітету.

2. Внесення змін до Повітряного кодексу України

Багато прописаних архаїзмів в українському законодавстві заважають ринку розвиватися. Не дивлячись на те, що у розвитку галузі дронів Україна є одним з найбільш лояльних ринків у світі, в перспективі цю ж законодавчу базу використовувати не можна.

Так, завдяки внесенню засобів для захисту рослин з допомогою дронів-оприскувачів у Китаї за 2019 рік опрацьовано понад 11 млн га землі. В Україні ці дрони не так просто використовувати через вагові обмеження: усе, що вище 25 кг повинно мати сертифікат, пілот має бути сертифікований (як в класичній авіації).

«Державіаслужба розробляє нові документи, які б регулювали небо для використання дронів. Окремі учасники робочої групи можуть доносити точку зору, але закон має пройти погодження на рівні Комітету транспорту ВР та має бути винесений на голосування, що неможливо зробити без додаткової комунікації. І тут важлива участь потужних об’єднань.

Ми хочемо, щоб були впроваджені норми європейського законодавства, коли йде класифікація за ризиками, і це важливо не тільки для розробників, але й потенційних користувачів технологій – агропідприємств».

3. Освіта і додаткові знання

Завдання Підкомітету полягає у тому, щоб повідомляти про унікальні програми з обміну та навчання у різних куточках світу.

«Україна однозначно не є ринком, котрий знаходиться далеко позаду, ми – на піку інновацій, використовуємо усі можливі інструменти успішно. Потужні зарубіжні компанії відкривають свої R&D центри (науково-дослідні) в Україні, а світовий монополіст у виробництві дронів компанія DJI окремим блоком виносить Україну як один з двох найбільш перспективних ринків агро наступного року у світі», — зазначив Валерій Яковенко.

Особливості ринку agtech в Україні сьогодні:

  • — Концепція розвитку agtech на державному рівні в рамках Експортної стратегії ІТ-сектору та Digital Agenda for Ukraine;
  • — Багато пілотних проектів з великим агрокомпаніями;
  • — Зростаючи інтерес з боку міжнародних корпорацій;
  • — Спеціалізовані медіа-ресурси та проекти;
  • — Можливості для стартапів (RE:actor Challenges, 1991, YEP!, Sector X, Deminium Startups etc.).

Стати учасником Підкомітету з аграрних технологій СУП можуть усі дійсні члени Спілки українських підприємців.

Приєднатися до СУП: https://sup.org.ua/uk.

 
   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами