Український павільйон на CES 2025 — спільна ініціатива провідних технологічних компаній DroneUA та Mosqitter, яка об’єднала потужні українські бізнеси, що є розробниками та виробниками передових рішень у галузях інноваційних технологій в рамках наймаштабнішої події у сфері споживчої електроніки — Consumer Electronics Showу Лас-Вегасі (США) 7 – 10 січня 2025 року за підтримки Генерального консульства України в Сан-Франциско, Української асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA)та бізнес-спілки Diia.City United.
Під егідою глобальної ініціативи Fleet Of Millions з просування України як надійного партнера у виробництві інновацій, що являє собою унікальний стартовий майданчик для інноваторів у сфері безпілотних технологій та надає доступ до однієї з найбільших у світ екосистем для розвитку робототехніки, такі компанії як:DroneUA, Mosqitter, FarmFleet, SkyFall, HOWCOW, LUAZ Care, SoftEngi, BlueBird, Ecofactor та Futurology презентували унікальні розробки у сфері новітніх безпілотних авіаційних систем, сучасних рішень для людей з інвалідністю, технологій цифрової трансформації та штучного інтелекту.
Участь України з власним павільйоном це заявка на глобальне лідерство, яка доводить, що українські технології є конкурентними, перспективними та готовими інтегруватися у глобальні ринки нарівні зі знаними світовими гравцями.
Історія Українського павільйону
Історія Українського павільйону розпочалася у 2024 році з візіонерського бачення компанії DroneUA у комплексному представленні української технологічної екосистеми на міжнародній арені та знайшла свій початок у витоках глобальної ініціативи Fleet Of Millions. За спільної організації зкомпанією Mosqitter, на глобальній події Consumer Electronics Show, яка понад півстоліття є ключовим заходом, що об’єднує провідних tech-розробників з усіх континентів, було представлено перший в історії самостійний Український павільйон до якого увійшли компанії, що пройшли шлях від молодих перспективних стартапів, до зрілих та впливових бізнесів.
П'ять років поспіль з 2020 року, Україна на СES була представлена виключно у зоні стартапів та за підтримки донорських програм та структур, де ділилася досвідом та шукала інвестиції. Та у 2025 році українські компанії взяли участь у СES як повноцінний гравець у глобальному павільйоні поряд з масштабними світовими компаніями.
Безпосередніми засновниками та організаторами Українського павільйону стали:
- Валерій Яковенко — співзасновник та керуючий партнер компаній DroneUA, Futurology та FarmFleet.
- Ольга Дячук— співзасновниця та операційна директорка Mosqitter.
- Анастасія Романова — СЕО та співзасновниця Mosqitter.
Співзасновницею, головною продюсеркою та директоркою Українського павільйону стала Олександра Афанасьєва— співзасновниця стартапу BEETLESS та компаній Futurology, DroneUA.
Глобальна ініціатива Fleet Of Millions
Створення глобальної ініціативи Fleet of Millions стало відправною точкою у якісному представленні України в серйозному конкурентному середовищі світових технологічних гігантів. Унікальний стартовий майданчик для інноваторів у сфері безпілотних технологій надає доступ до однієї з найбільших у світі екосистем для розвитку робототехніки та включає виробників готових рішень для дронів та робототехніки, виробників компонентів, а також професійних команд, які займаються спеціалізованим промисловим застосуванням технологій.
Реалізація проєкту забезпечує популяризацію та розширення українського ринку безпілотних технологій та інновацій, що дозволяє використовувати досвід України для створення виробничих потужностей в інших країнах, інтегрувати розробки на світових ринках із розширенням глобальної присутності на інших континентах. Ініціатива є важливою з'єднуючою ланкою у двосторонньому розвитку партнерських відносин у сфері технологій між Україною та США.
Fleet Of Millions бере участь у різноманітних заходах та ініціативах спрямованих на підтримку та розширення своєї екосистеми, створюючи інноваційні хаби та навчальні центри для підготовки кваліфікованих фахівців у галузі робототехніки. Саме це допомагає зміцнити позицію України як світового лідера в галузі робототехніки, стабільно залучаючи нових членів та партнерів для розширення охоплення та українського впливу.
Команди-учасниці Українського павільйону
Серед першопрохідців на СES, що представили розробки вітчизняних інженерів та українську екосистему у Лас-Вегасі:
DroneUA: лідер у наданні комплексних безпілотних рішень для сільського господарства, інфраструктури та енергетики, DroneUA революціонізує роботу галузей за допомогою передових технологій безпілотних літальних апаратів.
Mosqitter: технологічна компанія, що заснована жінками та є розробником інноваційних пасток для комарів, що дозволяє захистити людей та планету від шкідливих хімікатів. Місія компанії - пришвидшити розробку та широке впровадження розумних, екологічно чистих рішень для боротьби зі шкідниками шляхом зменшення використання хімікатів для збереження навколишнього середовища.
FarmFleet: Спеціалізована онлайн-платформа, розроблена для оптимізації бізнес-процесів на швидкозростаючому ринку послуг, що надаються за допомогою дронів-обприскувачів та сервісного бізнесу в сільському господарстві в цілому.
SkyFall: українська компанія, що спеціалізується на розробці передових безпілотних авіаційних систем для вирішення сучасних технічних завдань у різних галузях промисловості. Основна увага приділяється створенню інноваційних рішень для покращення процесів та оптимізації використання ресурсів.
HOWCOW: розробник інноваційних рішення для малих і середніх молочних ферм, що включають комплексну програмно-апаратну платформу, яка допомагає фермерам підвищити продуктивність, знизити витрати та забезпечити здоров'я тварин.
LUAZ Care: розробник єдиного у світі електромобіля для людей з інвалідністю, що дозволяє кермування безпосередньо в інвалідному візку, під назвою LUAZ Care. Компанія вже розпочала виробництво електромобіля.
SoftEngi: міжнародна консалтингова технологічна компанія, що спеціалізується на генеративних стратегіях та рішеннях у сфері штучного інтелекту, що базується на потужному досвіді у розробці ПЗ для забезпечення комплексних програм цифрової трансформації для провідних компаній по всьому світу.
BlueBird: винахідник, розробник та виробник передових технологій та інновацій у сфері безпілотних технологій, систем радіоелектронної боротьби (РЕБ), систем протидії безпілотникам, підсилювачів сигналу, наземних ретрансляційних станцій (станцій управління дронами) та інших технічних пристроїв.
Ecofactor: компанія будує та обслуговує зарядні станції для електромобілів, просуваючи зелену енергетику, сталий транспорт та захист навколишнього середовища. Пристрої повністю розробляються та виробляються в Україні.
Futurology: американський підрозділ DroneUA, що впроваджує інновації на перетині технологій та майбутніх тенденцій. Розробляючи найсучасніші рішення, Futurology переосмислює можливості безпілотних і роботизованих технологій.
Відібрані бізнеси пов’язані спільною системою цінностей, що базується на постійному розвитку, вдосконаленню, залученню інноваційних технологій та посиленню економічної стійкості України. Зокрема компанії володіють найвищою експертизою та представляють дронову та енергетичну екосистему, а також сектор альтернативної енергетики.
Досягнення Українського павільйону
В рамках першого дня на СES відбулося урочисте відкриття Українського павільйону за участі Гері Шапіро, президента і CEO Consumer Technology Association (CTA), генерального директора та продюсера CES, який висловив підтримку українським інноваціям та подарував українській делегації власну авторську книгу Pivot or Die. У відповідь українська команда презентувала видання Ukrainian Faces of War, що є фотосвідченням історій та моментів життя людей в Україні в умовах війни.
Участь у відкритті також взяв Генеральний консул України в Сан-Франциско Дмитро Кушнерук, акцентувавши на важливості зміцнення зв’язків між американським та українським ринками, підтримці вітчизняних компаній у глобальній економіці.
Другий день роботи Українського павільйону на СES знаменувався активною співпрацею зі світовими медіа. Численні візити представників інформаційних агентств до українських стендів продемонстрували високу зацікавленість світової спільноти вітчизняними розробками та новаціями. Особливу зацікавленість серед низки бізнес-видань викликали можливості та перспективи застосування дронів і робототехніки у сільському господарстві Сполучених Штатів, що базується на унікальному досвіді українських фермерів. Завдяки активному розвитку дронової індустрії в Україні ще з 2013 року, промислове застосування безпілотників в країні входить до ТОП-10 світових ринків за цим напрямом. Щодо сфери сільського господарства, Україна впевнено посідає місце світового лідера, демонструючи унікальні підходи до інтеграції дронів на всіх рівнях агровиробництва.
Третій день став екватором досягнень Українського павільйону, що визначив нові партнерства та фіналізував угоди, що принесуть Україні нові інвестиції. Український павільйон був у центрі уваги делегацій, що спеціалізуються на демонстрації інновацій у різних галузях. Особливу зацікавленість світової спільноти викликали безпілотники, що розроблені та створені вітчизняними інженерами.
- DroneUA увійшов до 6 найінноваційніших компаній з усіх країн світу, що представлені як учасники на CES 2025 та отримала честь презентувати свої проєкти на сцені Японського павільйону, організованого Японською організацією зовнішньої торгівлі JETRO. Це дозволило відкрити нові перспективи для розширення партнерства на американський ринок.
- Mosqitter отримав численні запити на співпрацю завдяки представленню інноваційної розробки компанії по боротьбі з комарами, що має особливу актуальність у світлі останніх спалахів вірусів Зіка та Західного Нілу в США.
- FarmFleet та HOWCOW підтвердили тренд на сталий розвиток в агротехнологіях та інноваціях у сільському господарстві, демонструючи грунтовну експертизу та сильні позиції України у цій галузі.
- SoftEngi представив платформу Software-as-a-Service, що є ефективним рішенням для команд, які шукають грантову підтримку. Її інтеграція з американськими акселераторами відкрила нові можливості співпраці з урядом Сполучених Штатів та перспективи партнерства між країнами загалом.
- Ecofactor презентував інтерактивну зарядну станцію для електромобілів, що викликала високу зацікавленість як серед відвідувачів, так і представників медіа. Демонстрація розробки стала одним із найбільш відвідуваних моментів павільйону.
- LUAZ Care представив унікальну розробку — електромобіль для людей з інвалідністю з інтегрованим кріслом колісним для водіїв, що забезпечує автономність пересування для користувачів та високу конкурентність за ціною на світовому ринку.
Четвертий день події став заключним етапом в утвердженні України як світового гравця на ринку інновацій.
- DroneUA у прямому ефірі на CES Broadcasting Network презентував досвід в інтеграції та розробці інноваційних рішень, зокрема робототехніці та безпілотних технологій. Зокрема у фокусі уваги був український феномен розвитку ринку технологій: як вдалося у короткі терміни подолати шлях від молодого ринку до надійного партнера, що здатен виконувати замовлення будь-якої складності, пропонуючи повний цикл виробництва.
- Mosqitter став учасником кастингу до популярного американського телевізійного проєкту Shark Tank у виставковому центрі Venetian Expo, де представив власну бізнес-ідею групі відомих інвесторів, що є справжніми “акулами” бізнесу.
- FarmFleet, що став повноцінним скейлапом викликав захоплення в одного із провідних світових медіа брендів — Forbes, де в інтерв’ю виданню розповів як йому вдається оптимізувати бізнес-процеси на швидкозростаючому ринку послуг, що надаються за допомогою дронів-обприскувачів та сервісного бізнесу в сільському господарстві.
- Партнерський стартап DroneUA та Mosqitter — BEETLESS, що був представлений у стартап-зоні в Eureka Park на CES 2025 взяв участь в онлайн-пітчі на CES Broadcasting Network, де в прямому ефірі презентував інноваційну розробку у безпечній нехімічній боротьбі зі шкідниками, яка допомагає фермерам по всьому світу зростати стабільно і прибутково. Рішення наочно продемонструвало потенціал України у створенні сталих агротехнологій, що здатні долати сучасні виклики у світовій агроіндустрії.
Особлива вдячність партнерам Українського павільйону - бізнес-спілці Diia.City United, Генеральному консульству України в Сан-Франциско та Українській асоціації венчурного та приватного капіталу (UVCA) за підтримку ініціативи та сприяння розвитку української технологічної екосистеми.