Завдяки дронам-обприскувачам та наземним роботизованим системам для сільського господарства, це були насичені місяці інтеграції в агробізнес України сучасних технологій внесення пестицидів та добрив.
Проєкт було реалізовано у 15 регіонах України. У програмі взяли участь аграрії з Рівненської, Волинської, Київської, Тернопільської, Житомирської, Вінницької, Закарпатської, Черкаської, Чернігівської, Дніпропетровської, Полтавської, Львівської, Сумської, Хмельницької та Івано-Франківської областей.
Протягом сезону у рамках Проєкту відбулося понад 100 внесень пестицидів і добрив. Загалом дронами-обприскувачами було оброблено широкий перелік культур, зокрема це – кукурудза, пшениця, соняшник, гречка, смородина, кавун, диня, пекінська капуста, броколі, цибуля, баклажан, томат, перець, лохина, суниця, яблуня.
З початку реалізації Проєкту послугами з внесення дронами-обприскувачами чи спеціалізованими агророботами вже скористалися понад 90 аграріїв по всій Україні, які на власному досвіді переконалися у доступності агродронів та їх ефективності. Ресурсоощадність технології та додаткові вигоди у вигляді оперативності внесення та мінімізації пошкодження рослин стали вагомим аргументом на користь дронів-обприскувачів.
Підвищення врожайності та ефективності на кожному гектарі – пріоритетна ціль українських агровиробників у 2022 році. Протягом сезону DroneUA разом з USAID Агро працювали над забезпеченням продовольчої безпеки в Україні та світі, а також відновленням економічної активності агровиробників та побудовою сильної й життєздатної ринкової системи.
Вже зараз агродрони підвищують ефективність агровиробництва та стають головним інструментом для оперативної та вчасної обробки посівів: технологія внесення ЗЗР дронами-обприскувачами дозволяє працювати одразу ж після дощу та у важкодоступних для наземних обприскувачів місцях. Крім цього, дрони-обприскувачі дозволяють не лише економити до 30% пестицидів шляхом ультрамалооб’ємного внесення, а й скорочують витрати палива та води до 90-95%.
Дякуємо Програмі USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО, за створену для агровиробників із різним земельним банком можливість інтегрувати інноваційні технології у їхні господарства та вчасно провести внесення на своїх посівах.
Нагадаємо, що Проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.