Український інтегратор безпілотних технологій DroneUA залучив інвестиції для масштабування свого сільськогосподарського спрямування в Україні. Інвесторами виступили приватні особи з Великобританії, Польщі та Молдови.
Інвестиції спрямовані на створення спільного підприємства, в якому компанії DroneUA та САС об'єднають ресурси з метою створення найбільшого провайдера послуг безпілотних технологій у сільському господарстві. Нове спільне підприємство отримало назву DroneUA Agroservice. У структурі бізнесу DroneUA підрозділ DroneUA Agroservice буде виділено у самостійний напрямок.
Завдяки ресурсам співзасновників, DroneUA Agroservice об'єднає новітні Farm Management системи з досвідом використання безпілотних технологій у сільському господарстві та досягнень у сфері обробки даних дистанційного зондування Землі. Це дозволить зробити спектр послуг набагато доступнішим для аграріїв. Основною бізнес-моделлю DroneUA Agroservice стане надання сервісів сільськогосподарським підприємствам на умовах щомісячної передплати.
В результаті угоди обсяг земельного банку DroneUA Agroservice збільшився більш ніж на 30% — до 3.1 млн. га. При цьому порядку 270 тис. га вже перебувають у регулярному моніторингу щодо щомісячної підписки; для обслуговування цього обсягу польоти виконуються з періодичністю кожні 2 тижні. Згідно з сервісним планом, 2017 року оператори БПЛА DroneUA Agroservice здійснять понад 30 тисяч вильотів на нових площах в Україні.
Відповідно до планів розвитку, до кінця 2018 року штат підприємства буде збільшено до 200 співробітників з розміщенням у різних регіонах України. Вже у червні-липні заплановано відкриття нових філій компанії в Одесі, Кіровограді, Сумах. У перспективі загальна кількість центрів обслуговування DroneUA Agroservice налічуватиме 23 регіональні представництва.
Протягом 2017 року основна активність компанії буде сконцентрована на наданні якісного та доступного сервісу аграрним підприємствам будь-якого масштабу, а також на збільшенні клієнтської бази в Україні. Крім того, пріоритетним напрямком діяльності стане науково-дослідна робота: близько 30% від прибутку компанії буде направлено на розвиток підрозділу досліджень та розвитку (R&D). До активів DroneUA Agroservice входить власний дослідницький центр, створений на базі сільськогосподарського підприємства у Черкаській області, загальною площею 1477 га.
У 2018 році планується збільшити обсяг підприємств, що обслуговуються за підпискою, до 1 млн. га, а загальний клієнтський земельний банк в Україні – ndash; до 5,5 млн. га. Також, у 2018 році DroneUA Agroservice планує вихід на зовнішні ринки з використанням сервісної бізнес-моделі та дистанційних процесів обробки інформації.
Спільне підприємство DroneUA та САС стане незалежною сервісною аграрною компанією на ринку України. Інші напрями діяльності DroneUA, такі як розробка БПЛА-платформ та підвісного обладнання, дистрибуція БПЛА техніки, надання галузевих, у тому числі й агро, рішень, а також сервісний напрямок, залишаються у структурі бізнесу DroneUA.
Довідка про компанії:
DroneUA— провідний інтегратор безпілотних технологій на ринку України Компанія веде свою діяльність в аграрному секторі, галузях енергетики та нафтогазової промисловості, а також у сферах геодезії та топографії. Основними напрямками роботи DroneUA є розробка та впровадження галузевих рішень, заснованих на технології дронів; надання послуг з використанням БПЛА, а також обробка даних, що одержуються за допомогою безпілотників. Технології Drone.UA застосовуються на понад 2 млн. га посівних площ України. У 2016 р. компанія DroneUA увійшла до списку ТОП-20 найбільш інноваційних підприємств України за версією Forbes, а також до ТОП-3 найбільш інноваційних підприємств агрогалузі.
Студія Аграрних Систем – інноваційна українська компанія, що спеціалізується на дистанційному контролі сільськогосподарських угідь по всьому світу, що включає оперативний моніторинг стану посівних площ, супутниковий та GPS-моніторинг, авто документування, прогнозування та планування сільськогосподарських операцій. Компанія є одним із найбільших гравців на українському ринку агроконсалтингу, обслуговуючи понад 1 млн га посівних площ.