DroneUA ініціювала звернення до профільних міністерств про відкриття неба для агродронів
Офіційні листи-звернення від імені бізнес-асоціацій направлено на Міністерство аграрної політики та продовольства, Міністерство економіки та Міністерство Оборони України.
Основна мета: напрацювати спільний механізм інформування та отримання дозволів на проведення робіт повітряними агродронами протягом агросезону 2023.
Сьогодні як ніколи важливо витримувати спільний інформаційний фронт та відстоювати ринкову позицію: дрони-обприскувачі потрібні агровиробникам як безальтернативний ресурсоощадний інструмент, що забезпечить посилення не лише продовольчої безпеки, а й фінансової стабільності аграріїв.
Загальний ефект від використання агродронів в 2021 та 2022 роках становив:
2,2 млн га – площа полів, оброблених дронами-обприскувачами;
до 350 тис. тонн – додатково зібраний урожай, завдяки захисту посівів агродронами;
понад 12,1 млн л – економія пального завдяки використанню агродронів, порівняно з класичною колісною технікою;
до 30,8 тис. тонн – скорочення викидів вуглецю;
близько 440 тис. тонн – економія води;
понад 1 тис. робочих місць – збережено в умовах воєнного стану.
Якщо підрахувати проведення однієї операції зі внесення ЗЗР дронами на площі 1 мільйон гектарів, що складає 5,9 % від загальної площі зернових та олійних культур в Україні (16,85 млн га, станом на 2021 рік), то отримаємо загальний економічний ефект розміром 65,55 млн дол.
Сьогодні ми звертаємося до кожного з вас із прохання підтримувати цю ініціативу та максимально поширювати інформацію у своїх каналах комунікації в соціальних мережах, ділитися в профільних групах, з представниками ЗМІ.
Зараз потрібно створити потужне публічне обговорення питання відкриття неба для агродронів. Від цього рішення залежить проведення всього агросезону 2023.
Лист-звернення на Мінагрополітики від УКАБ
Лист-звернення на Мінагро, Мінекономіки та Міноборони від СУП
Текст листа-звернення до УКАБ від DroneUA
Важливо! Ми всі розуміємо, що за поточних умов безпекова функція є надважливою. Безпілотні технології відіграють у ній вирішальну роль. Ситуація, що склалася з локальними заборонами використання агродронів минулого сезону, насамперед пов’язана з нерозумінням відмінностей агродронів від безпілотників цивільного чи військового призначення.
Для виправлення цієї ситуації ми підготували інформаційну довідку, основна ціль якої пояснити основні відмінності агродронів.
Завантажити інформаційну довідку.
Технічні характеристики агродронів/дронів-обприскувачів, що використовуються для внесення засобів захисту рослин чи виконання інших агротехнологічних операцій у сільському господарстві:
Габарити, міn-мах значення (висота*ширина*довжина): від 2 до 4 м
Максимальна швидкість польоту: до 24 км/год за висоти 5 м
Об’єм бака: від 10 до 50 л
Наявність атомайзерів чи форсунок для розпилення розчину: 2 і більше
Наявність габаритних аеронавігаційних вогнів. Якщо роботи в полі проводяться в темний час доби, їх можна побачити на максимальній відстані польоту дрона.
Робочі параметри за внесення засобів захисту рослин:
Швидкість руху до 24 км/год з висотою польоту над рослинами до 5 м
Траєкторія польоту: переважно паралельні треки довжиною до 1,3 км
Під час повертанні на майданчик обслуговування (вихідну позицію) швидкість до 15 км/год, висота до 10 м залежно від рельєфу, наявності технічних перешкод (дерев, ліній електропередачі тощо).
DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень.
На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим імпортером та дистриб’ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інші.
У структурі групи компаній функціонують власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкритий центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються на більш ніж 4 млн гектарів посівних площ України. Лише за результатами агросезону 2021 дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн га.
DroneUA входить до трійки найбільш інноваційних бізнесів в сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та до двадцятки найбільш інноваційних підприємств України.
Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, які презентує на ринку України, та веде активну діяльність в сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також в сферах енергетики, геодезії і топографії.