DroneUA презентував серію методичних матеріалів з використання дронів у плодоовочівництві

September 09, 2023
DroneUA презентував серію методичних матеріалів з використання дронів у плодоовочівництві
   

DroneUA презентував серію методичних матеріалів з використання дронів у плодоовочівництві.

Експерти та практики DroneUA підготували серію методичних посібників, в яких розкриваються практичні аспекти використання дронів-обприскувачів в ягідництві, садівництві та овочівництві.

Головна мета розробки методичних матеріалів — сприяти використанню мікро-, малими та середніми підприємствами інноваційних рішень, дронів та робототехніки у своєму виробництві.

Застосування безпілотних та роботизованих технологій дозволить підвищити продуктивність та зменшить витрати, а також зробить продукцію українських аграріїв більш конкурентоспроможною у порівнянні з іноземними виробниками, які через значно зарегульоване законодавство не можуть використовувати дрони у сільському господарстві.

Збільшення економічності та прибутковості ягідництва, садівництва та овочівництва спростить вхід у галузь та сприятиме масштабуванню господарств.

Методичні матеріали розроблено в рамках проєкту USAID “Проєкт з популяризації послуг внесення добрив та ЗЗР за допомогою безпілотних та роботизованих технологій серед ММСП, що працюють у секторах вирощування та переробки овочів, фруктів та ягід”.

Проєкт реалізується командою DroneUA (ТОВ «ДІДЖІ ФЛАЙ») у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.

Цілі Програми USAID AГРО: покращення продуктивності та доступу до ринків у цільових ланцюгах доданої вартості, удосконалення функцій підтримки та нормативно-правової бази у аграрному секторі.

Наступним етапом Проєкту стане проведення серії польових демонстрацій. Формат дорожнього шоу дозволить наживо надати знання щодо технічної реалізації внесення ЗЗР дронами, методології роботи, агрономічних аспектів. Демонстрації будуть проводитися на базі діючих господарств.

Використання дронів-обприскувачів дає реальну економію для аграріїв, що підтверджена практично, а саме:

  • 30% економії пестицидів;
  • 95% економії води;
  • 90% економії пального.

Як коментує Валерій Яковенко, співзасновник DroneUA, “…старт проєкту такого масштабу — це не лише крок до формування культури користування інноваціями серед малого агробізнесу. Це стратегічна можливість України стати №1 на світовому ринку з використання смарт-технологій та робототехніки в агровиробництві. Вже зараз Україна є лідером на ринку Європи з використання дронів-обприскувачів. Ринок послуг робототехніки продовжуватиме щороку зростати в 4-5 разів протягом наступних 5 років. І ми маємо використати цей тренд, як ліфт для вітчизняного агробізнесу та технологічних компаній

Завантажити методички

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) – це п’ятирічна Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл.

Мета програми: прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП).

Цілі Програми USAID AГРО: покращення продуктивності та доступу до ринків у цільових ланцюгах доданої вартості, удосконалення функцій підтримки та нормативно-правової бази у аграрному секторі. Програма USAID АГРО допоможе збільшити доходи с\г ММСП і їхній доступ до фінансування та створити в Україні справедливий і прозорий ринок с\г земель, що зменшить корупцію в аграрному секторі.

   

DroneUA – це міжнародний системний інтегратор безпілотних рішень та робототехніки.

На ринку України та Східної Європи група компаній DroneUA є найбільшим інтегратором, імпортером та дистриб'ютором провідних виробників дронів у світі та представляє технологічні рішення від брендів XAG, EcoFlow, Pix4D, Parrot, Chasing, DroneDeploy, AgroCares та інших.

У структурі групи компаній працюють власні інженерні, виробничі та сервісні підрозділи, відкрито центр обробки даних. Представлені DroneUA технологічні рішення використовуються більш ніж на 4 млн. га посівних площ України. Тільки за результатами агросезону 2021 року дронами-обприскувачами від DroneUA було оброблено понад 1 млн. га.
DroneUA входить до ТОП 3 найінноваційних бізнесів у сільськогосподарському секторі України за версією видання FORBES та ТОП 20 найінноваційних підприємств України.

Група компаній продовжує розширювати перелік технологічних брендів, представлених на ринку України, та веде активну діяльність у сільському господарстві, нафтогазовій промисловості, а також у сферах енергетики, геодезії та топографії.

Звязатися з нами